Kim jest doktor Yoshiro Nakamatsu?

yoshiroJest postacią tak dziwną i kontrowersyjną, że aż zacząłem się zastanawiać, czy rzeczywiście istnieje. Z jednej strony nazywany jest współczesnym Edisonem, bo posiada na swoim koncie ponad cztery tysiące patentów. Z drugiej strony nie wszystkie jego wynalazki działają (prawo patentowe jest bardzo pokrętne – zgłaszając dane odkrycie, nie trzeba udowadniać, że spełnia swoją funkcję.)

Doktor Yoshiro twierdzi, że wynalazł dyskietkę komputerową. Niestety roszczenia do skonstruowania pierwszego floppy disca zgłasza też IBM.

Nakamatsu opatentował krzesło elektryczne przyspieszające procesy myślowe, viagrę w spraju i perukę do samoobrony. Zdaje się więc być producentem kretyńskich, japońskich wynalazków jakich pełno jest na facebooke’u i wykopie. O dziwo ma też na koncie wynalezienie biletu z paskiem magnetycznym i dyskietki czyszczącej matrycę (do których z kolei nikt nie odmawia mu praw.)

Jest rzeczywistym naukowcem, który dokonał kilku znaczących przełomów i jednocześnie ekscentrykiem tak odjechanym, że wydaje się pochodzić ze stron komiksu.

Często bywa w japońskich talk showach, grywał w tandetnych filmach, w towarzystwie bryluje swoim poczuciem humoru.

Więcej suchych faktów na Wikipedii.

Do kolejnego posta powiązanego z wynalazkami zapraszam tutaj.

3 myśli na temat “Kim jest doktor Yoshiro Nakamatsu?”

Dodaj komentarz