Dlaczego warto chodzić na warsztaty improwizacji?

Warsztaty impro są bardzo fajne, dlatego naprawdę warto się na nie zapisać. Warsztaty impro są nawet bardzo fajne, dlatego naprawdę warto przyjść, wydać te parę złotych i się zapisać. Jeśli ktoś jeszcze nie zrozumiał, to powtórzę po raz kolejny, że warsztaty impro są naprawdę niewiarygodnie kurna fajne i dlatego warto odłożyć na później jeden odcinek właśnie oglądanego serialu, zostawić na jutro tę niedojedzoną paczkę chipsów i ruszyć dupę razem z całością ciała, aby się zapisać. A teraz powiem dlaczego:

1. Od kiedy improwizuję, dużo łatwiej mi się kłamie. Praktyka w udawaniu ad hoc, że właśnie na przykład zjada mnie krokodyl, przydaje się w trywialnych życiowych sytuacjach, jak na przykład spóźnienie do pracy. Już po paru zajęciach impro będziesz w stanie łgać bardziej wiarygodnie i z dużo większą swobodą. Polecamy warsztaty impro zwłaszcza firmom. Od dzisiaj wasi pracownicy będą was okłamywać wyjątkowo sprawnie, kreatywnie kurwa i z pełnym zaangażowaniem.

2. Praktyka improwizatora przydaje się też we wspólnym wkręcaniu ludzi. Dzięki umiejętności wyczuwania się, którą nabędziesz podczas warsztatów impro, będziesz w stanie spontanicznie i kreatywnie wmówić ofiarom nawet największe głupoty. Nie będziesz musiał do tego celu wcześniej umawiać się z kumplem. Wystarczy, że poczujecie flow i zaczniecie improwizować. Dwa pierwsze punkty, skłaniają mnie do pomyślenia, że zorganizowanie warsztatów dla złodziei, conartists i innych, im podobnych wyłudzaczy, wydaje się całkiem dobrym pomysłem.

3. Wyżej wspomniałem kreatywność i to już nawet dwa razy. Nie przez przypadek. Bowiem warsztaty improwizacji rozwijają ją jak nic innego. Jeśli na przykład pracujesz od ośmiu lat jako kasjerka w Lidlu i znajomi ciągle pytają cię dlaczego nie zmienisz pracy, warsztaty impro przychodzą do ciebie z gotowym rozwiązaniem. Prawdopodobnie już ci się znudziła twoja stara i sterana odpowiedź. Od dzisiaj, niczym karabin maszynowy, będziesz mogła wymyślać nowe odpowiedzi, po jednej dla każdego kolejnego pytającego.

4. Warsztaty impro pozytywnie wpływają też na spontaniczność. Po solidnym kursie improwizacji będzie ci się zdarzało, że zrobisz coś i sam nie będziesz wiedział dlaczego. Wytrawnym i doświadczonym improwizatorom regularnie zdarza się bez żadnego powodu ganiać kury, żebrać albo udawać w autobusie małpę.

5. Jedno z popularnych i często stosowanych narzędzi impro to giberish, czyli bełkot. Na warsztatach odgrywa się za jego pomocą całe scenki. Po paru zajęciach impro, używając giberisha będziesz mógł zabawić płaczące dziecko, albo dogadać się z pijanym szwagrem (ewentualnie zabawić płaczące dziecko pijanego szwagra, jednocześnie się z nim dogadując).

6. Prawdopodobnie zdarza ci się w życiu, że masz na przykład wbić gwóźdź, a jedyny młotek, który w życiu miałeś poleciał przez okno podczas ostatniej imprezy. Bardzo chcesz wbić ten gwóźdź, a w domu masz tylko złamaną linijkę, sznurek i starą kalarepę. Warsztaty impro nijak ci w tej sytuacji nie pomogą.

Zapraszam do przeczytania poprzedniego posta o komedii.

5 myśli na temat “Dlaczego warto chodzić na warsztaty improwizacji?”

Dodaj komentarz