Otwieracz – Krakowski Open Mic dla Wszystkich (komików)

OTWIERACZ

Właśnie minął rok od kiedy zorganizowałem pierwszy, więc stwierdziłem, że może warto by było o nim wspomnieć. Czym jest Otwieracz? Właściwie normalnym open miciem, otwartym mikrofonem, sceną stworzoną z myślą o eksperymentowaniu i testowaniu. W przyrodzie knajpianej najczęściej spotyka się  dwa typy tego typu imprez:

  1. Open mic muzyczny, który różni się od jam session właściwie tylko nazwą. :)
  2. Open mic stand-up – spotkanie nastawione na sprawdzanie materiału. Open mici (ależ się to głupio odmienia…) są też najlepszym możliwym miejscem na debiut.

Otwieracz wyróżnia się jedną cechą. Ja stoję na styku wielu różnych środowisk. Gram w kabarecie, wystawiam stand-up, jestem prozaicznym dodatkiem do wieczorów slamowych. Dlatego właśnie chciałem założyć miejsce, w którym mogą pojawić się reprezentanci wszystkich nurtów komediowych. Około 70% występujących stanowią stand-uperzy, ale oprócz nich pojawiają się też kabarety, slamerzy (tacy mniej nudni poeci) i iluzjoniści. Raz scenę odwiedziła grupa impro, a ja regularnie testuję bynajmniej niestand-upowe monologi (które można na upartego nazwać one man show.) W różnorodności power…

Obecnie Otwieracz odbywa się w klubie Szpitalna 1. Ostatni odbył się wczoraj, następny za miesiąc.

Dodaj komentarz