Męskie Gadanie 2015 i moja prelekcja o humorze

Męskie Gadanie odbyło się tylko kilka razy, ale i tak można je zakwalifikować jako niezwykle ciekawą imprezę. W zeszłym roku miało miejsce podczas Zlotu Latającej Szkoły i to już jest niezwykle interesujące. Bo Zlot to wydarzenie na wskroś kobiece – wręcz ocieka estrogenem. Tymczasem w zeszłym roku (2015) podczas jednego wieczoru zostali dopuszczeni do głosu osobnicy, u których dominującym hormonem jest testosteron.

Męskie Gadanie przypominało pod względem formuły konferencje TED. Kilku występujących (bodajże ośmiu) wygłosiło swoje przemówienia. Miały częściowo inspirować a częściowo uczyć.  Widownia zgromadzona w Pauzie In Garden liczyła kilkaset osób (tak ze dwieście), a atmosfera była naprawdę spoko…

Przemowy dotyczyły właściwie wszystkiego. Rahim Blak mówił o malarstwie, biznesie i wychodzeniu poza strefy komfortu. Michał Godlewski opowiadał o trudnej sztuce oddychania (zawsze zdawało mi się, że umiem. A tutaj okazało się, że jednak nie.) Ja wymądrzałem się oczywiście na temat humoru i życia kabareciarza. Dobrze, że nie przygotowałem sobie żadnych slajdów, bo sprzęt się spieprzył oczywiście tuż przede mną. :)

Nagranie mojej prelekcji parę dni temu powędrowało na Youtube’a. Z tego właśnie powodu je zamieszczam.

Dodaj komentarz