Jak się ubrać na stand-up?

krusy_standup

Ostatnio mój blog wyświetlił się w Googlach na hasło: „jak się ubrać na stand-up?” To nie pierwszy raz. Najwyraźniej ludzie dosyć często wpisują tę frazę w okienka wyszukiwarek. Zdarzyło się też, że znajomy napisał do mnie maila w dokładnie tej samej sprawie. Nie bez zdziwienia stwierdzam, że musi istnieć zapotrzebowanie na artykuł poruszający temat ubioru podczas występu. A chcecie, to macie…

Nie jestem pewien, kto pyta. Interesować tematem mogą się właściwie tylko dwie grupy osób – potencjalni występujący i potencjalni widzowie. Każdej z nich odpowiem z osobna.

Co komik powinien założyć na swój występ? Zacznę może od tego, czego nie zakładać. Odradzam wszelkie złocone czapki, bluzy z podświetlanymi lampasami oraz leginsy w kwieciste wzory. Krótko mówiąc, zwróć uwagę, żebyś na scenie nie wyglądał jak idiota. A jak już musisz zakładać złotą czapkę, bluzę z podświetlanymi lampasami lub leginsy z kwiatowym wzorem, to miej ku temu dobry powód. Na cokolwiek się zdecydujesz, powinno pasować do postaci, którą prezentujesz na scenie. Jeśli jesteś dresem -proszę bardzo dresik. Jeśli jesteś hipsterem – sweter, flatcap i broda. Jeśli jesteś wysublimowany i umiarkowanie nadęty, to jak najbardziej załóż surdut (ale weź pod uwagę, że znaczna część występów stand-upowych odbywa się pubach, więc część ludzi uzna, że wyglądasz jak idiota). Ogólnie większość stand-uperów decyduje się na proste, rozsądne rozwiązania – podkoszulek, bluza i trampki lub luźna koszula, sportowa marynarka i niezbyt eleganckie półbuty (w miarę możliwości powyższe elementy powinny być czyste).

Jak się ubrać idąc oglądać występ stand-upowy? Zrób wszystko, żebyś swoim wyglądem nie wywoływał większych śmiechów niż żarty komików. Generalnie strój clowna, zbroja płytowa i spódniczka z trawy odpadają. Jeśli planujesz pójść na stand-up z dziewczyną i chcesz z tego powodu się wystroić, to odpuść. Garnitury, krawaty i studniówkowe suknie średnio pasują do luźnej atmosfery, jaką oferuje większość wieczorów stand-up. Generalnie większa część publiczności decyduje się na podkoszulek, bluzę i trampki bądź koszulę, sportową marynarkę i niezbyt eleganckie półbuty.

Czyli reasumując, na prawdę nie było się tu o czym rozpisywać. Ale cóż zrobić, wola ludu.

Zapraszam też do przeczytania posta, w którym wyjaśniam po prostu „Jak się ubrać.”

Komentarze

Komentarze

Jedna myśl na temat “Jak się ubrać na stand-up?”

  1. A porady dla dziewczyn? Właśnie chciałam założyć legginsy w kwiatowe wzory, a teraz sama już nie wiem!

Możliwość komentowania jest wyłączona.