Strony na których można promować filmiki z Youtube’a

Siłę kanały na Youtubie najlepiej budować na autentycznych źródłach – własnej stronie, własnym fanpage’u no i oczywiście łapkach w górę i  udostępnieniach. Do popularności ciężko jednak dojść bez pomocy z zewnątrz. Jednym ze sposobów na ‚złapanie’ nowych odbiorców są strony agregujące filmiki. Każda z nich posiada mniejsze lub większe grono własnych fanów.

Edit 28.03.2018. Poniższe strony mogą pomóc, ale też w cale nie muszą. Na nasz kanał mogą z nich trafić ludzie kompletnie niezainteresowani tematem. Zauważyłem też, że po wrzuceniu na nie wzrasta ilość wyświetleń, ale często spada procentowa długość obejrzanego filmiku. Krótko mówiąc, należy z nich korzystać z rozwagą. Na przykład wrzucać te rzeczy ze swojego kanału, które uważamy za epicko dobre :)

Najlepsze strony :)

JOEMONSTER.ORG – co znaczy najlepsze? Te, które dają najwięcej wyświetleń. Joemonster to witryna w swojej kategorii właściwie jedyna. Jeśli dostaniesz się na stronę główną, możesz liczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń (i całkiem sporo nowych subskrybentów). Jeśli dobrze mi się wydaje o wejściu na główną decydują admini a nie łapki w górę…

SADISTIC.PL – strona, na której w teorii miał pojawiać się tylko czarny humor. W praktyce jednak zobaczymy tu po prostu humor. Jeśli Twój materiał opuści poczekalnię, może zebrać kilkanaście tysięcy wyświetleń. Filmik wskakuje na główną, jak dostaniesz dwadzieścia piw (sadisticowy odpowiednik lajków).

MILANOS.PL – pamiętam, że lata temu serwis konkurował z joemonster.org. Dzisiaj został daleko w tyle, ale i tak daje radę. Po wejściu na główną ilość Twoich wyświetleń może skoczyć o cztery, pięć tysięcy lajków. I tak całkiem spoko. Właście się zorientowałem, że strona jako jedyna agreguje tylko filmiki (pozostałe dopuszczają też memy, gify, kawały i właściwie co bądź).

KWEJK.PL – na pewno o tym portalu słyszeliście. To jedna z tych stron, które niby koncentrują się na memach, ale zezwalają też na publikowanie filmików. Jedyny szkopuł tkwi w tym, że Twoje wideo pojawi się tutaj właśnie jako mem. Nie posiadam żadnych informacji o tym, do jakich rzesz ludzi pozwala dotrzeć kwejk. Nigdy nic mojego nie wskoczyło na główną. Portal jest znany, więc przypuszczam, że jego zasięg również.

Nie należy zapominać, że Youtube jest wyszukiwarką. A działając z wyszukiwarkami trzeba myśleć o optymalizacji pod pozycjonowanie. W tym ostatnim zadaniu bardzo mocno może pomóc narzędzie Tube Buddy. Ułatwia ono dobieranie tagów, tworzenie opisów i generalnie kontrolowanie własnego kanału. I tak, to jest reklama :) Podstawową wersje Tube Buddy możecie jednak zainstalować za darmo, więc nic nie tracicie. A zyskać możecie sporo.

TUBE BUDDY

Strony drugiej kategorii

Czyli te, które generują sporo wejść, ale nie tak dużo jak powyższe.

WIOCHA.PL – cóż za radość trafić na główną portalu o tak wdzięcznej nazwie. Powstała według założeń w miarę podobnych co sadistic.pl i ostatnio stała się w miarę rozpoznawalna. Nie mam bladego pojęcia, co decyduje o wejściu na główną. Jak na nią jednak trafisz, wyświetlenia mogą skoczyć o tysiąc lub dwa.

IDIOCI.PL – czy fakt, że pojawiłem się na tej stronie, oznacza, że jestem idiotą? Czysty zaszczyt.  W każdym razie za ten zaszczyt możesz zyskać około tysiąca wyświetleń. W skali Youtube’a niewiele, ale zawsze coś.

Agregatory treści

Co to jest agregator treśći? To strona na którą możesz wrzucić dowolny link – filmik czy też tekst z bloga. Zazwyczaj będzie się on wyświetlał ze specjalną nakładką u góry. Poniższe portale przyjmują wszystkie rodzaje treści – informacyjne, humorystyczne, ciekawostki…

WYKOP.PL – jeśli nie słyszałeś o wykopie, to znaczy, że pochodzisz z buszu i dopiero co zdecydowałeś się go opuścić. Najpotężniejszy agregator treści w Polsce i właściwie jedyny rozpoznawalny. Nie mam pojęcia, ile generuje wyświetleń, bo nigdy nie udało mi się trafić na główną (obstawiam jednak w ciemno, że dużo). Strona niestety posiada system utrudniający regularne dodawanie własnych treści (właściwie jest to praktyka zakazana, ale jak pokombinujesz, to się da).

REDDIT.COM – jedna z zagranicznych stron, na których był wzorowany wykop.pl. Bardzo chciałby dorównać rodzimej witrynie, ale niestety na naszym gruncie mało kto o nim słyszał. Posiada polskie menu, ale treści wyświetlają się głównie angielskie. Mimo wszystko myślę, że warto wrzucać. Z czasem prawdopodobnie zyska większą moc.

Portale kabaretowe

Kiedyś rządziły i były dla wielu osób głównym źródłem rozrywki. Dzisiaj trochę straciły zainteresowanie, ale w dalszym ciągu mają swoich fanów. Portale powstały w dużej mierze z myślą o kabaretach, ale z otwartymi rękami przyjmują stand-uperów, impro. Wszystko inne, co śmieszne, też powinno się udać wcisnąć. Ich niewątpliwym atutem jest segregowanie według kategorii. Na innych stronach trafiasz na stronę główną, a po paru dniach (lub nawet godzinach) znikasz. Tutaj możesz liczyć na regularne wyświetlenia.

EKABARET.PL – największy i najprężniej obecnie działający portal tego typu. Zdarzają się miesiące, że generuje około stu wyświetleń.

KABARETY.TWORZYMYHISTORIE.PL – kiedyś był naprawdę olbrzymi i istotny. Później odrobinę podupadł, teraz chyba wraca do łask. Warto dodać filmik. Możesz zyskać około stu wyświetleń miesięcznie.

KABARETOS.PL – niewielki i mało znany portal, ale działa. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że się rozwija. Niestety można zyskać na nim tylko parę wyświetleń.

Portale malutkie i aspirujące

Nawet sobie nie wyobrażacie, ile jest w sieci stron o koncepcji zbliżonej do joemonstera… Otóż, jest ich bardzo dużo. Większość z nich to agregatory memów i dowcipów pozwalające wrzucać również filmiki. Oferują niewiele, bo po kilka wejść. Ale po ziarnko do ziarnka…

MEMNEWS.PL

FUNPORTAL.PL

SMIESZ.NET

TJA.PL

MAXIOR.PL

KAWUSIA.PL

MEGA-BEKA.PL

ZTUBA.PL

Jest jeszcze jeden sposób na promocję filmików, który polecam i z którego korzystam. Zamieszczanie filmików na własnej stronie i lub blogu. Zakładam, że większość z Was jest Youtuberami. Naprawdę się ucieszę, jeśli obejrzycie mój najnowszy filmik i napiszecie w komentarzach, co o nim myślicie :)

Oczywiście, jeśli znacie inne, podobne strony, możecie je dodać w komentarzach. Promowanie własnych portali jak najbardziej dozwolone :)

11 myśli na temat “Strony na których można promować filmiki z Youtube’a”

    1. Kolega powyżej poleca followfast :) Można nie tylko kupić, ale nawet zdobyć za darmo (lajkując innym). Podkreślę tylko, że moim zdaniem kupowanie wyświetleń, subów i łapek w górę naprawdę nie jest dobrym pomysłem. Po jakimś czasie odbije się czkawką.

Dodaj komentarz