Stand-up Kraków

Stand-up_KrakówStand-up Kraków najlepiej nazwać pewnym rodzajem unii. Jesteśmy trzema gośćmi, którzy robią stand-up. Mieszkamy w Krakowie. Stąd właśnie nazwa. Nic skomplikowanego.

Co nas połączyło? Czemu akurat ten skład? Kilka rzeczy. Po pierwsze, łatwiej zakładać zespół w obrębie tego samego miasta. Po drugie, wszyscy mamy przeszłość kabaretową (a niektórzy nawet teraźniejszość). Po trzecie, każdy z nas kwalifikuje się jako ekscentryk (tudzież wręcz dziwadło). W tym wypadku to żadna wada. Stand-up najlepiej opierać przecież na własnym, nietypowym punkcie widzenia…

Skład:

Adam Grzanka – był w Formacji Chatelet oraz prowadził Maraton Uśmiechu. Żadną z tych dwóch rzeczy nie lubi się chwalić. Pracował też w radiu, kilku telewizjach oraz ogólnie robił w życiu tysiące rzeczy. Na scenie bywa nieskrępowanym żywiołem i mistrzem improwizacji. Jak na standardy grupy Stand-up Kraków jest sławny.

Marcin Zbigniew Wojciech – to ten ze śmieszną fryzurą. Nie da się pomylić. Gra w rybnickim kabarecie 44-200. Przez kilka lat występował również w grupie AD HOC, która jest jedną z pierwszych w Polsce formacji improwizacyjnych. Krótko mówiąc, ma doświadczenie. Jego stand-up jest bogaty w żarty niezwykle chaotyczne i jednocześnie niewiarygodnie dopracowane.

Tomek Biskup – człowiek, który pisze tego bloga oraz naturalnie ten wpis. Niektórzy twierdzą, że ma twarz mordercy. Inni, że zboczeńca. Pewien procent ludzkości przyznaje, że prawdziwe jest i to i to. Biskup jest maniakiem wszystkiego co komediowe. Improwizował w grupie AD HOC, gra w kabarecie PUK, występuje ze stand-upem, planuje spróbować jeszcze wielu innych form rozśmieszania (oprócz klaunady, z całym szacunkiem dla klaunów, ale to nie jego żywioł).

Pisanie o sobie w trzeciej osobie to tyle radości…

Nasz wspólny występ to jedna wielka jazda bez trzymanki. Każdy z nas prezentuje zupełnie inny styl. Pomiędzy indywidualnymi setami wkraczamy na scenę we trójkę. Łapiemy kontakt z widownią i dużo improwizujemy. Nasz program stand-upowy jest ostry… Ale na życzenie zleceniodawcy może nie być. Dostosowujemy się do sytuacji. Z przyjemnością zagramy w każdej scenerii – w studenckim klubie, pubie, domu kultury. W naszym kalendarzu często pojawiają się też imprezy firmowe oraz okolicznościowe…

Więcej szczegółów na stronie Stand-up Kraków.

Kontakt w sprawie występów:

Tomek Biskup

beshop@o2.pl

604 503 089

Komentarze

Komentarze