Otwieracz w maju – Otwarta Scena Komediowa

OTWIERACZ


PRZED WYSTĘPEM:


Otwieracz to dowód na działanie siły uporu. Uwziąłem się, że założę open mica, na którym będą mogły pojawiać się wszystkie odmiany komików (na pozostałych niby nikt niczego oficjalnie nie zakazuje, ale spróbuj przyjść ze skeczem, to pożałujesz :)). I założyłem. Okazało się, że nie ma zapotrzebowania na taką imprezę, bo kabarety zwyczajnie nie za bardzo chciały na nią przychodzić. Części z grup przeszkadzały limity czasowe (które często jest bardzo umowne). Mimo wszystko udało mi się przeforsować zapotrzebowanie na tę bibę. Po roku z hakiem na Otwieraczu występują stand-uperzy, iluzjoniści, poeci. Czasami wpadnie jakiś kabaret (głównie Nomen Omen). Przez pewien czas regularnie przychodził opowiadacz (to zawiłe), ale wyprowadził się z Krakowa.

Przy okazji nic nie daje takie pola do testowania nowych tekstów jak własna impreza. Moim zdaniem każdy komik powinien mieć swój Otwieracz.

Zamieszczam krótką zajawkę poprzedniej imprezy.

Wydarzenie na Facebooku.


PO WYSTĘPIE:


Było dobrze. Juwenalia oczywiście nie pomogły we frekwencji, ale i tak na występ przyszło dwadzieścia kilka osób. Tym razem dominował stand-up, ale pojawiło się też dwóch iluzjonistów (w tym jeden bodajże szesnastoletni). Zajawka z tej imprezy bardzo logicznie pojawi się na wydarzeniu następnej.

Dodaj komentarz