Bytomska Edukacja Kabaretowa: PUK i Czesuaf

bytomska edukacja kabaretowa


Bytomska Edukacja Kabaretowa – Przed


Nazwy krótkie, zwięzłe i brzmiące uroczo acz debilnie to w kabarecie norma. Istniało i dalej istnieje wiele imprez noszących tak dźwięczne miana jak FIK, KWIK, BZIK czy ŚLIMAK (to oczywiście wszystko skróty, ale jakie to już sobie zgadnijcie sami :)) BEK rozwija się jako Bytomska Edukacja Kabaretowa. Odbędzie się w miejscu naprawdę zarąbistym, bo w BECEKU (też sobie sami rozszyfrujcie). Jeden z najlepszych i najprężniej działających ośrodków kultury, z jakimi zdarzyło mi się pracować. Co ciekawe, pomimo swojego wyraźnie postsocjalistycznego charakteru, placówka jest bardzo młoda duchem (patrz, ogromna kolekcja planszówek). 

Bytomska Edukacja Kabaretowa będzie dla mnie swoistym przełomem. Otóż podczas tej imprezy po raz pierwszy zagram stand-up w ramach programu kabaretu PUK. Weird, ale tak się czasami zdarza. Tego samego dnia wystąpi kabaret Czesuaf, który osobiście uważam za jedną z lepszych ekip na polskiej estradzie. Dobra, koniec słodzenia. Zapraszam.

Drugiego dnia grupa AD HOC i niejaki Termos.

Bytomska Edukacja Kabaretowa – Wydarzenie na Facebooku


Po Występie


Powiem tak, miałem nieznaczny stres przed tym występem. Dlaczego? No w tak okrojonym składzie kabaret PUK nie zagrał jeszcze nigdy. Jeden kolega żartował później, że z PUKa byłem tam tylko ja. Nie do końca prawda, bo Iza Kała też jest członkiem grupy (aczkolwiek krótko). Mimo wszystko, dziwnie. Dobrze, że daliśmy czadu. Polecam kolejne imprezy w BECEKU.

Dodaj komentarz