Najzabawniejsi Youtuberzy w Polsce

najzabawniejsi youtuberzy w polsce

Po raz kolejny poczułem potrzebę, aby wesprzeć nurt tworzenia całkowicie zbędnych i stuprocentowo nieobiektywnych list. Przed Wami spis najzabawniejszych twórców polskiego YT. Jakimi kryteriami się kierowałem? Otóż, przede wszystkim na listę miał szansę załapać się każdy youtuber, którego oglądam. Znajdziecie tutaj więc tak zwaną gwardię emerycką. Bliżej mi do czterdziestu niż dwudziestu lat i pewnie dlatego nie potrafię docenić humoru, jaki wykazuje Blowek tworząc czczalendże. Biorę też pod uwagę wyłącznie twórców, którzy przed kamerą pojawiają się solowo (ale nad kanałem już mogą pracować z kimś). Oczywiście muszą też pochodzić z Polski.

Gargamel – Youtuber jedzie Youtuberów

Kolega Gargamel jest najmłodszy na liście, a przynajmniej sprawia wrażenie najmłodszego. Właściwie całą swoją działalność opiera na jednym prostym patencie – wynajduje boleśnie słabe i głupie filmiki, a następnie po nich bezpardonowo jedzie. W miarę inteligentnie obraża ludzi, a w przerwach pije rozpuszczalnik. Za swój cel bierze zarówno youtubowe dzieci, jak i youtuberów, którzy już mają spory dorobek (czyli starsze dzieci). W ciągu ostatniego roku był bohaterem kilku tak zwanych dram. Z tego, co pamiętam, był już pozwany do sądu, a kilka razy grożono mu pobiciem.

Dem3000 – Introwertyk w Sieci

Powiem tak, lata temu nie wiedziałem, że istnieją youtuberzy. Dem był pierwszym, na którego się natknąłem i to, co znalazłem na jego kanale, delikatnie mówiąc, do mnie nie przemawiało. Koleś wydawał mi się zbyt wolny, zbyt dziwny, lekko drażniący. A jego komediowe show Ogarnij Się jawiło mi się jako, cóż, pierdolenie od rzeczy. Później Dem na jakiś czas przestał robić content humorystyczny, a zamiast tego zajął się recenzjami filmów (wydaje mi się, że z tego względu stracił sporo subów). Niedawno na swój sposób wrócił do rozśmieszania. Jedna z aktualnie nagrywanych przez niego serii nosi tytuł Program z Humorkiem Komedianta. Trochę antyhumoru, trochę analizy humoru, zdecydowanie nie dla każdego. W każdym razie mi się podoba.

Wojtek Drewniak – Hardcorowy Pan Od Historii

Tego typu popularyzacji nauki w Polsce jeszcze nie było. Wojtek Drewniak w prowadzonym przez siebie programie jedzie jak kombajn przez stereotypy i udowadnia, że historia nie składa się wyłącznie z dat i postanowień kongresów. Bo ludzi przecież od bardzo dawna napędzały trzy rzeczy – seks, przemoc i pieniądze. I właśnie o tym opowiada Drewniak, wtrącając pomiędzy procesy dziejowe i genezy powstań całkiem niezłe żarty (a czasami bardzo złe, ale fajnie podane). Wiem, że Wojtek to nie jest typowy youtuber, ale za bardzo go lubię, żeby miało go zabraknąć na tej liście.

Krzysztof Gonciarz i Wybuchające Beczki

Kolejny gość, do którego musiałem się długo przekonywać. Jego Zapytaj Beczkę nie odrzucało mnie tak jak programy Dema, ale też jakoś się w nie nie wciągnąłem. Swoisty przełom w naszych relacjach nastąpił, kiedy Krzysiu zaczął jeździć z youtubową kamerą po świecie. Po przeprowadzce do Japonii ostatecznie udowodnił mi, że jest kimś. Zacząłem okazjonalnie oglądać jego vlogi i jakby go poznałem… A wiadomo, że jak już kogoś znamy, to istnieje większa szansa na to, że nas rozbawi. Dzisiaj niektóre odcinki Zapytaj Beczkę – programu, w którym najsławniejszy polski youtuber komentuje komentarze widzów, wydają mi się całkiem zabawne.

Lisie Piekło – Naturalna Charyzma Ryżej Wariatki

Z bólem przyznają, że niekiedy u ludzi zdarzają się wrodzone uzdolnienia. Paulina z kanału Lisie Piekło to moim zdaniem naturalny talent komediowy. Już jej pierwszy filmik (poniżej) okazał się umiarkowanym hitem (viral na kilkaset tysięcy wyświetleń). Później też zdarzyło się jej kilka strzałów – w tym dwie dosyć mocno geekowskie piosenki. Cenię ją za naturalność, własny styl i to, że ma dystans do siebie (co kobietom nie zdarza się aż tak znowu często).

Czy to, że Lisie Piekło wymieniłem jako ostatnią, oznacza, że uważam ją za najzabawniejszą? Tak. Nie. Nie wiem. Wszystko jedno. Możecie się pozastanawiać w czasie wolnym.

A jak już się zastanowicie, odwiedźcie mój kanał YT. Też znajduje się na nim sporo zabawnych filmików – tutaj podrzucam najnowszy z nich 🙂

Część z Was, pewnie zastanawia się, czy zmieniam filmik manualnie za każdym razem, jak coś opublikuję (bo przecież ma być najnowszy). Otóż nie. Korzystam z aplikacji Tubebuddy, która umożliwia między innymi embedowanie ostatniego video na kanale. Daje ona też bardzo dużo innych bajerów. I już darmowa wersja może okazać się dla Was gamechangerem. Ososbiście jednak polecam wersję płatną, bo zwyczajnie ma tych bajerów więcej 🙂

TUBE BUDDY

Komentarze

Komentarze