Imprezy Stand up w Krakowie

Okazjonalne występy Abelarda Gizy czy Lotka Lodkowskiego, to nie wszystko co Kraków ma do zaoferowania w dziedzinie stand-upu. Imprezy z udziałem mniej znanych komików odbywają się w naszym pięknym i trochę śmierdzącym mieście (Maleńczuk ;)) kilkanaście razy w miesiącu.

Ludzie regularnie pytają mnie o stand-up w Krakowie, a następnie robią wielkie oczy i dziwią się, że jest go tak dużo. Często zagadują też, gdzie można znaleźć informacje o nadchodzących występach. Wygląda na to, że istnieje zapotrzebowanie na przewodnik po cyklicznych imprezach w KRK. Oto on.

ComedyLab

Co piątek w klubie Artefakt odbywa się występ grupy Comedy Lab – jeden z dwóch najstarszych cykli w mieście. Można też śmiało powiedzieć, że cieszący się największą renomą. Tłum widzów czeka na start już godzinę przed rozpoczęciem (bilety kosztują tylko dziesięć złotych, ale ilość miejsc jest ograniczona). W rozkładzie jazdy najczęściej znajdziemy stand-up. Pojawiają się jednak także inne formy – panele komediowe, impro oraz bardziej odważne eksperymenty (w końcu to laboratorium…) Jeden z najciekawszych to moim zdaniem sesja RPG z udziałem widowni...

Studio Kabaretu w Gwarku

Imprezy stand-up w Krakowie odbywają się nie tylko w centrum i nie tylko na Kazimierzu. Jedna z z nich ma miejsce co środę na miasteczku AGH. Cykl nazywa się Studio Kabaretu i kabarety faktycznie od czasu do czasu tu występują. W praktyce jednak najczęściej trafimy na stand-up. Gospodarzem sceny jest Marcin Zbigniew Wojciech i to właśnie do niego najlepiej odzywać się po informacje w sprawie nadchodzących imprez i potencjalnych występów na open micu.

Otwieracz – Open Mic Komediowy

Co tutaj będę owijał w bawełnę – moja impreza. Z założenia miał to być open mic dla wszelkich form komediowych. W praktyce najwięcej pojawia się stand-uperów.  A udział iluzjonistów, slamerów i improwizatorów jest okazjonalnym dodatkiem. W każdym razie jest ciekawie i różnorodnie. Zachęcam. Zajebista atmosfera, wstęp wolny i kilku komików co miesiąc testujących nowe sety.

Jeśli chcesz dostawać info o moich imprezach, podaj email:Stand-up Mix Najlepszych Komików w Bakałarzu

Druga impreza tworzona przy współudziale uczelni. Przy okazji też druga, która ma związek z ComedyLabem. Raz w miesiącu, w środę można wpaść do Klubu Bakałarz przy Uniwersytecie Pedagogicznym, aby oglądać komików z całej Polski. Z reguły przyjeżdża dwóch stand-uperów spoza Krakowa, a oprócz nich pojawia się Wojtek Pięta – gospodarz i organizator. To jest jedyny cykl w mieście, na którym nigdy nie byłem, więc rozpisywał się nie będę 😉 Dodam tylko, że Bakałarz to tak naprawdę stołówka. Nie ma biletów. Są darmowe wejściówki, które można odebrać w siedzibie Samorządu Studenckiego UP.

Kraków Stand-up Comedy

Jedyny w obecnej chwili cykl angielsko-języczny. Prawie co niedzielę na Szpitalnej 1 odbywa się impreza stand-upowa. Raz w miesiącu open mic -swoich sił na scenie próbują ex-paci z całego świata oraz co odważniejsi Polacy. Oprócz open miców mamy również tak zwane Showcase Show. Przyjeżdżają angielskojęzyczni komicy z kraju i Europy Środkowo-Wschodniej. Tak zwani lokalsi też jednak pojawiają się jako support. Ja jestem z tą sceną dosyć mocno związany, ale głównym organizatorem jest Ashley Deppeler z Kraków Stand-up Comedy.

A tutaj zdjęcie po jednej z angielsko-języcznych imprez:

To oczywiście nie wszystko. Wymieniam tylko najbardziej stabilne cykle – te, które działają nieprzerwanie od przynajmniej pół roku. Sytuacja zmienia się jednak jak w kalejdoskopie. Do niedawna był jeszcze stand-up w Stolicy i w Zaścianku. Przez trzy miesiące działała scena w Carpe Diem II. Jest też stand-up w Lost Barze (dam mu jeszcze jednak jeszcze czas do końca roku zanim go wciągnę na tę listę), a w najbliższą niedzielę odbywa się pierwsza impreza w Poli.

 

Komentarze

Komentarze