Stand up w Krakowie – Imprezy Cykliczne

stand up w krakowie

Stand up w Krakowie to nie tylko okazjonalne występy Abelarda Gizy czy Lotka Lodkowskiego. Imprezy z udziałem mniej znanych komików odbywają się w naszym pięknym i trochę śmierdzącym mieście kilkanaście razy w miesiącu. Zapraszam do zapoznania się z najistotniejszymi (moim zdaniem) cyklami.

ComedyLab

Co piątek w Artefakcie ma miejsce występ grupy Comedy Lab – Laboratorium Komedii . Można śmiało powiedzieć, że jest to cykl cieszący się największą renomą. Tłum widzów czeka na start już godzinę przed rozpoczęciem (bilety kosztują tylko dziesięć złotych, ale ilość miejsc jest ograniczona). W rozkładzie jazdy zobaczymy przede wszystkim stand up. Pojawiają się jednak także inne formy – panele komediowe, impro oraz bardziej odważne eksperymenty (w końcu to laboratorium…) Jeden z najciekawszych to moim zdaniem sesja RPG z udziałem widowni...

Studio Kabaretu w Gwarku

Stand up w Krakowie znajdziemy nie tylko w centrum i nie tylko na Kazimierzu. Jedna z imprez ma miejsce co środę na miasteczku AGH. Cykl nazywa się Studio Kabaretu i faktycznie od czasu do czasu występują tu kabarety. W praktyce jednak najczęściej trafimy na stand up. Gospodarzem sceny jest Marcin Zbigniew Wojciech i to właśnie do niego najlepiej odzywać się po informacje w sprawie nadchodzących imprez i potencjalnych występów na open micu. Raz w miesiącu w ramach tego samego cyklu odbywa się też Pojedynek Stand up w Klubie Zaścianek.

Otwieracz – Open Mic Komediowy

Co tutaj będę owijał w bawełnę – moja impreza. Z założenia miał to być open mic dla wszelkich form komediowych. W praktyce najwięcej pojawia się stand-uperów.  A udział iluzjonistów, slamerów i improwizatorów jest okazjonalnym dodatkiem. W każdym razie jest ciekawie i różnorodnie. Zachęcam. Zajebista atmosfera, wstęp wolny i kilku komików co miesiąc testujących nowe sety.

ODWIEDŹ WYDARZENIE NA FACEBOOKU!!!

Stand-up Mix Najlepszych Komików w Bakałarzu

Druga impreza tworzona przy współudziale uczelni. Przy okazji też druga, która ma związek z ComedyLabem. Raz w miesiącu, w środę można wpaść do Klubu Bakałarz przy Uniwersytecie Pedagogicznym, aby oglądać komików z całej Polski. Z reguły przyjeżdża dwóch stand-uperów spoza Krakowa, a oprócz nich pojawia się Wojtek Pięta – gospodarz i organizator. To jest jedyny cykl w mieście, na którym nigdy nie byłem, więc rozpisywał się nie będę 😉 Dodam tylko, że Bakałarz to tak naprawdę stołówka. Nie ma biletów. Są darmowe wejściówki, które można odebrać w siedzibie Samorządu Studenckiego UP.

Angielski Stand up w Krakowie

A właściwie angielskojęzyczny. Prawie co niedzielę na Szpitalnej 1 odbywa się impreza stand-upowa. Raz w miesiącu open mic -swoich sił na scenie próbują ex-paci z całego świata oraz co odważniejsi Polacy. Oprócz open miców mamy również tak zwane Showcase Show. Przyjeżdżają angielskojęzyczni komicy z kraju i Europy Środkowo-Wschodniej. Tak zwani lokalsi też jednak pojawiają się jako support. Ja jestem z tą sceną dosyć mocno związany, ale głównym organizatorem jest Ashley Deppeler z Kraków Stand-up Comedy.

A tutaj zdjęcie po jednej z angielsko-języcznych imprez:

To oczywiście nie wszystko. Wymieniam tylko najbardziej stabilne cykle – te, które działają nieprzerwanie od przynajmniej pół roku. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze w zeszłym roku standupy odbywały się w Stolicy i Carpe Diem. Niedawno zaczął działać też pierwszy open mic w Nowej Hucie. Dam mu jednak trochę czasu, zanim zostanie dopisany do listy 🙂

Komentarze

Komentarze