Stand up Pszczyna – Krakowscy komicy w Perle Górnego Śląska

stand up pszczyna

A więc tak. Z góry informuję, że ten wpis będzie solidnie przeładowany mediami. Po pierwsze zamieszczę przekierowanie do autora grafiki powyżej. Zrobił ją Jakub Dżejkej Konieczny. Walcie do niego, jeśli mieszkacie w Pszczynie i potrzebujecie plakatu albo banerka ;)

Przed Stand up Pszczyna zrobiłem małą zapowiedź video. I tak miałem rozłożone „studio” do nagrywania filmików na Youtuba, więc jedna minuta więcej nie stanowiła problemu. W materiale posłużyłem się ciekawostkami o Pszczynie. W tym momencie ta metoda wydaje mi się bardzo dobrym sposobem na robienie zapowiedzi w przyszłości. W końcu interesują mnie najdziwniejsze rzeczy na świecie i żal by było nie zrobić z tego od czasu do czasu użytku :)

Niestety z całkiem niezrozumiałych dla mnie powodów nie mogę osadzić w poście filmiku z Facebooka. Dlatego wklejam go osobno na bloga. Jeśli się zgubiliście, to podkreślę, że jest to zapowiedź występu, który już się odbył :) Tak, to nie ma sensu.

Stand up Pszczyna – Informacje

Scenę ogarnia Damian Skóra, o którym wspominałem już chyba kilka razy. Oprócz mnie zaprosił też Magdę Kubicką. Jeszcze przed wejściem na scenę rozwaliła mnie swoim typowym, kubickowym tekstem:

 

Ja z kolei podobno miałem jedną naprawdę dobrą wstawkę podczas występu. Chamską, ale dobrą ;) Walczę o uzyskanie nagrania i jeśli tylko mi się to uda, zamieszczę je na Facebooku oraz oczywiście…

TUTAJ

SPS 2.0, lokal, w którym się odbywa Stand up Pszczyna, to w ogóle ciekawe miejsce. Nazwa osobom spoza regionu może wydawać się kompletnie bez sensu. Jeśli ktoś jednak dużo i chętnie jeździ samochodem, to na pewno się połapie, że jest to lokalna rejestracja. Mocno zaskoczył mnie też fakt, że właściciel jest ekspatem i to takim naprawdę hmmm, złożonym. Farrid, urodził się we Francji, żył w Nowym Jorku, a urodę i imię ma zdecydowanie arabskie. W pierwszym momencie pomyślałem sobie, że w dwudziewsto-tysięcznym miasteczku musi mieć ciężko. Później jednak sobie przypomniałem, że Pszczyna leży tuż obok niewiarygodnie tolerancyjnego Bielska. Może aura spokoju jej się udzieliła :)

No i na koniec jedna rzecz związana bardziej z muzyką niż stand-upem. Po występie wspomniany na początku Dżejkej polecił mi skład hip-hopowy – Dwa Sławy. Podobno robią Comedy Rap. Z tym comedy rapem to moim zdaniem tak nie do końca (no nie widzę tam zbyt wielu żartów), ale jeden kawałek mi się spodobał. Zamieszczam.