Kabarety Kraków Repertuar na Całe Miasto

Kabarety Kraków Repertuar

Jeszcze parę lat temu Kraków miał miejsce, w którym regularnie pojawiały się kabarety. Repertuar Rotundy obfitował w występy gwiazd, przyszłych gwiazd oraz oczywiście gwiazd lekko już wyblakłych. W zeszłym roku okrągły budynek przy Błoniach został zamknięty. Dla wielu ludzi było to  zaskoczeniem, ale właściwie nie powinno być. Każdy kto był w środku (a już zwłaszcza na zapleczu), zauważył, że w rozsypce było tam niemal wszystko…

Kabarety Kraków Repertuar Małych Wydarzeń

Rotundy już nie ma. Znaczy jest, stoi, nie została wyburzona. Ale nie działa. Nie oznacza to jednak, że w Krakowie nie ma gdzie się pośmiać. W mieście znajdziemy wręcz zatrzęsienie wydarzeń komediowych. Mało znane kabarety obejrzymy między innymi na kampusie UR. Co miesiąc ma tutaj miejsce cykl Przeglądarka. Prowadzący – kabaret Trzecia Strona Medalu regularnie zapraszają ciekawe ekipy z Polski. Właściwie codziennie w knajpach przy rynku i na Kazimierzu możemy obejrzeć improwizacje komediowe. Coraz bardziej popularny staje się też stand-up –  możemy wybrać się na aż kilkanaście imprez w ciągu miesiąca. I przy okazji zapraszam na wydarzenie, które organizuję ja. Open mic – komicy przychodzą testować nowe teksty, więc zawsze pojawia się coś świeżego. Oprócz stand-uperów na scenę wchodzą iluzjoniści i poeci. Różnorodność gwarantowana. Jeśli klikniesz przycisk poniżej, poznasz dokładnego informacje o najbliższej imprezie.

ODWIEDŹ WYDARZENIE NA FACEBOOKU!!!

Co się dzieje z PAKą?

Przegląd przez lata związany był z Rotundą. Obecnie siłą rzeczy musiał się wynieść i rozpocząć współpracę z innymi miejscami. PAKA stała się festiwalem wędrownym. Konkurs w tym roku odbywał się w na Scenie Piast. Imprezy towarzyszące w Kinie Kijów i Pracowni Pod Baranami (to ta mniejsza sala w sławnej Piwnicy). Słyszałem też, że kolejna edycja festiwalu ma odbyć się w Nowohuckim Centrum Kultury.  Informacje te najlepiej zweryfikować na stronie Stowarzyszenia Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA.

Kabarety Kraków Repertuar – Gdzie zobaczyć duże ekipy?

Kabarety Kraków Repertuar obfituje w występy naprawdę znanych formacji. Ponownie nie ma jednego miejsca, w którym moglibyśmy je wszystkie zobaczyć. W mieście jest kilka sal zdolnych pomieścić setki a nawet tysiące ludzi. Ponownie NCK. Z moich obserwacji wynika, że dzieje się tam coraz więcej. Podobnie sprawa ma się z ICE. Olbrzymie centrum konferencyjne przy Rondzie Grunwaldzkim gości coraz więcej rozpoznawalnych grup. Nie należy zapominać o TAURON ARENIE. Właśnie tam miała miejsce ostatnia Polska Noc Kabaretowa.