Społeczność Youtube – Zakładka, która zmieni świat social media

społeczność youtube

Społeczność Youtube –  jestem pewien, że niedługo wszelkie media gruchną na ten temat. Znaczy nie mam złudzeń. Nie przypuszczam, żeby reportaże o nowej funkcji robił TVN. Internet jednak zagrzmi. Moim zdaniem nowa Społeczność wywróci świat social media do góry nogami.

Facebook od dłuższego czasu pokazuje, że chciałby być całym światem, a przynajmniej całym internetem. Mocno promuje wgrywane na swoje serwery filmiki. Prawdopodobnie robi to, żeby użytkownicy myśleli: hej, ten cały Yotube się nie opłaca, będę działał tutaj. Wideo na FB ma funkcję niemego autoplaya. Każdy filmik zyskuje też na starcie duże ilości wyświetleń (podczas gdy linki materiały z YT są przez algorytmy spychane daleko w tył). To wszystko już właściwie zeszłoroczne newsy. Natomiast społeczność to kompletna świeżynka…

Update 28.11.2018. Właśnie otrzymałem dostęp do Społeczności. Możecie sprawdzić, jak to wygląda na moim kanale :)

ODWIEDŹ MOJEGO YOUTUBA!

Społeczność Youtube Nadchodzi!

Google przecież nie będzie dawało się spychać w kąt. I dlatego właśnie ciągle próbuje wyrwać z rąk Zuckerberga kawałek olbrzymiego terenu, jakim są social media. Tak. Youtube chce być Facebookiem. Nowa zakładka została oddana do betatestów gdzieś w roku 2016. Teraz pojawia się na coraz większej ilości kanałów. O Community Tab dowiedziałem się z kanału Briana G Johnsona.

Brian zajmuje się analizowaniem algorytmu Youtuba. Zapytałem gościa, co zrobić, żeby już teraz otrzymać dostęp do zakładki Społeczność Youtube. Odpowiedź nie należy do szczególnie pomocnych, ale doceniam szczerość. Wielu ekspertów by się zwyczajnie nie przyznało do niewiedzy :)Zdawało by się, że Brian mógł dostać wczesny dostęp, bo zajmuje się Yotubem. Chyba nie do końca. Zakładka pojawia się na kanałach dosyć losowych. Jeśli chcecie zobaczyć ją w wersji polskiej, odwiedźcie kanał Kazik TV. Też po prostu w którymś momencie dostali i sobie mają…

UPDATE 28.11.2018. W TYM MOMENCIE DOSTĘP DO SPOŁECZNOŚCI MAJĄ WSZYSCY, KTÓRZY PRZEKROCZYLI 10 TYS SUBSKRYBENTÓW. ALE NIE TYLKO ONI. JA DOSTAŁEM ACCESS TAK O, BEZ WYRAŹNEGO POWODU.

Jak korzystać z zakładki Społeczność?

Obejrzyjcie zakładkę na moim kanale. To jest po prostu tablica Facebooka na Youtubie. Gamechanger. Będzie można wrzucać zapowiedzi oraz promować własne produkty za pomocą osobnych postów. Wielu twórców zwyczajnie wycofa się z Facebooka. Będą mogli utrzymywać kontakt z odbiorcami w obrębie jednego serwisu.

Nie mówię już nawet o tym, że życie youtubera na portalu Zuckerberga nie jest łatwe. Portal ścina zasięg właściwie wszystkich zewnętrznych filmików i trzeba kombinować. Osobne grafiki, żeby to jakoś wyglądało, krótkie filmiki z linkiem w komentarzach, nieustanne zaganianie do komentowania. Jak się pojawi Społeczność Youtube wielu ludziom zwyczajnie nie będzie się chciało.

JAK MÓWI SAM YOUTUBE  UŻYTKOWNICY BĘDĄ MOGLI WYBRAĆ, CZY CHCĄ DOSTAWAĆ POWIADOMIENIA O FILMACH I INNYCH POSTACH CZY TYLKO O FILMACH.

Ja cieszę się z tej zakładki z jednego dodatkowego powodu. Za jej pomocą będzie można szybko i sprawnie nawiązywać relację z subskrybentami. Pokazać, kim jest człowiek po drugiej stronie ekranu.

I apropo pokazywania. Zapraszam do obejrzenia najnowszego filmiku za mojego kanału :)