Stand-upowy marzec 2019 w Krakowie – najciekawsze wydarzenia

plakat stand-upowego dnia kobiet na tle wyliniałej trawy

Kraków jest miastem wyjątkowo obfitującym w stand up i marzec 2019 nie będzie pod tym względem wyjątkiem. Nastawiać się należy na kilkadziesiąt wydarzeń. Jeśli chcecie dowiedzieć się o tych drobnych, dołączcie do dedykowanej grupy na Facebooku:

GRUPA "STAND UP W KRAKOWIE"

W tym poście przedstawię tylko najbardziej wyróżniające się wydarzenia w marcu 2019.

Gwiazdy stand-upu odwiedzają Kraków

W lutym 2019 odbyło się kilka dużych imprez zbiorowych, między innymi Stand Up Show. W marcu, a przynajmniej przez większą jego część, będziemy mieli okazję zobaczyć głównie pojedynczych komików.

Dzień kobiet będzie jak co roku bogaty we wszelkiego rodzaju wydarzenia. Co ciekawe, niektóre z nich w ogóle nie będą związane z okazją… Ósmego marca Lotek zagra swój program Bałagan na Strychu w krakowskim Studiu.

Niespełna tydzień później – 14 marca, możemy wybrać się na Adama Van Bendlera. Zagra Światło w Tunelu w klubie ZetPeTe.

Wspomnieć należy też Błażeja Krajewskiego. Dwudziesty piąty marzec 2019 – pan od Iwony  zagra swój stand up w mieście Kraków. Konkretnie w Studiu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Błażej zaprezentuje premierowy program.

Stand-upowy dzień kobiet

Stand-upowy dzień kobiet w tym roku odbywa się po raz piąty. Mam wrażenie, że z każdą kolejną edycją coraz mocniej oddala się od faktycznej daty święta. Pierwsza miała miejsce bodajże dwunastego marca. Edycja 2019 została zaplanowana na 23ego.

Odrobinę zaskakujący może być skład. Ze znanych stand-uperek na scenie zobaczymy Wiolkę Walaszczyk i Ewę Błachnio. Wystąpią też Ewa Stasiewicz i Marylka Litwin (z kabaretu Jurki). Całość poprowadzi Iza Kała, a gościem specjalnym będzie Urszula Dudziak.

O co chodzi z gościem specjalnym? Jest to uczestniczka wieczoru, która nie robi stand-upu. Zamiast tego w trakcie występu udziela wywiadu na żywo.

plakat stand-upowego dnia kobiet na tle wyliniałej trawy
Takie zdjęcie plakatu złapałem :)

Stand up Polska „Osiem Grzechów Głównych” – Kraków, Marzec 2019

Marzec 2019 w zakończy Wielka Trasa Stand up Polska – grupa odwiedzi Kraków w składzie ośmio-osobowym. Na scenie pojawią się: Kopiec, Rejent, Jurkiewicz, Walos, Kempa, Szumowski, Syrek-Dąbrowski, Fiedorczuk i Adamczyk.

W opisie wydarzenia możemy znaleźć informację, że będzie to spektakl stand-upowy. Co to znaczy?

Nie wiem :) A przynajmniej w tym wypadku ciężko mi powiedzieć.

Czy chodzi tylko o to, że komicy będą mieli wyprasowane ciuchy? Czy faktycznie pomiędzy poszczególnymi występami będą jakieś chytre przejścia i łączniki?

Możecie to sprawdzić 27mego :)

Dodaj komentarz