Agencja Kabaretowa – zatrudnij komików na imprezę

Agencje Kabaretowe

Impresariaty artystyczne miewają swoje specjalizacje. I to niekiedy dosyć wąskie. Istnieje na przykład osobne zjawisko agencji kabaretowych. Znajdziemy ich na rynku tylko kilka. Pośredniczą w wynajmowaniu kabaretów (i pojedynczych komików) na wszystkie typy imprez (plenerowe, okolicznościowe, firmowe). Najważniejsze i najbardziej prężnie działające menedżmenty to:

Agencja Artystyczna Zrób Kabaret.

Porozumienie dwóch potężnych menadżerów – jeden trzyma pieczę nad Kabaretem Moralnego Niepokoju, drugi nad Grupą Mocarta (która może jest odrobinę mniej znana w Polsce, ale za to koncertuje po całym świecie…) Agencja współpracuje też z wieloma młodszymi i mniej znanymi kabaretami. Sednem jej działalności są jednak dwie wymienione wyżej grupy.

Impresariat artystyczny Antrakt. 

Rodzinne imperium estradowe rodziny Wakuluków. Antrakt przez lata zajmował się kabaretem (Młodych Panów, Limo). Nie tak dawno temu jednak przerzucił się na stand-up. W ofercie figurują więc tacy artyści jak: Abelard Giza, Kacper Ruciński, Tomasz Jachimek, Katarzyna Piasecka, Rafał Rutkowski, Rafał Pacześ i Łukasz Lotkowski.

Agencja Kabaretowa Max Media Art.

Eskanderem zarządza pan o groźnie brzmiącym nazwisku – Krzesimir Korgul. Firma zajmuje się właściwie wszystkim – organizuje eventy, imprezy firmowe, kabaretony. Posiada szeroką bazę i ogromny wachlarz usług. Wymieniam ją tutaj z jednego niezwykle prostego powodu – Max Media Art jest jedynym przedstawicielem kabaretu Ani Mru Mru.

Impresariat Kabaretowy Eskander

Ostatnia z wielkich stajni sceny kabaretowej. Nie ma w swojej propozycji takich tuzów jak Moralny Niepokój czy Ani Mru Mru. Pod menadżerskimi skrzydłami Eskandera pracują jednak ParanienormalniNowaki, Formacja Chatelette oraz Kabaret Skeczów Męczących. Za pośrednictwem agencji możemy też wynająć solistów – na przykład Jacka Ziobro czy Krzysztofa Piaseckiego.

Największe i najsłynniejsze grupy można zamówić na event właściwie jedynie za pośrednictwem powyższych impresariatów. Mniej znane grupy często współpracują z agencjami, ale nie mają z nimi podpisanych tak zwanych umów lojalnościowych (mogą działać też działać niezależnie). Dlatego właśnie w przypadku zatrudniania kabaretów spoza ścisłej czołówki warto się kontaktować bezpośrednio z członkami zespołu (koszta zostaną pomniejszone o procent menadżerski – często dosyć pokaźny). Na przykład ze mną można rozmawiać na temat kabaretu PUK, Stand-up Kraków oraz mnie (Tomek Biskup). Dokładna oferta tutaj – OFERTA.

Kontakt:

Tomek Biskup 604 503 089 tom.biskup.standup@gmail.com

Leave a Reply