Kogo zobaczycie w 3 sezonie Comedy Clubu? – nagranie pierwsze

3 sezon Comedy Club zbliża się wielkimi krokami. Na razie na temat produkcji wiem właściwie tyle, że się w niej pojawię (przeszedłem, wohooo, jeśli chcecie wiedzieć, kim jestem zapraszam na fanpage).

Znam też oczywiście nazwiska innych występujących. I właśnie dlatego piszę tego posta. Harmonogramu poszczególnych odcinków jeszcze nie ma, ale już możecie poznać część komików, którzy pojawią się w trzecim sezonie programu Comedy Central.

INFORMACJE O SEZONIE CZWARTYM:

Kto poprowadzi 3 sezon Comedy Club?

W 3 sezonie Comedy Club Michała Koterskiego zastąpi Michał Meyer.

Nie ukrywam, że jeszcze wczoraj nie wiedziałem, kim jest i musiałem doczytać. Grał u Majewskiego i podobno zrobił furrorę w Drunk History.

I tutaj zamieszczę odrobinę zbyt długą dywagację na temat różnicy pomiędzy aktorem komediowy a komikiem.

Aktor komediowy potrafi świetnie zagrać napisane dla niego role. Zmienia głosy, ma rewelacyjną mimikę (albo w niektórych wypadkach jej rewelacyjny brak) i wie, jak wybić teksty, żeby były jeszcze śmieszniejsze.

Komik, a zwłaszcza komik sceniczny, być może gra trochę gorzej. Za to sam pisze swoje żarty. I co więcej wymyśla je na poczekaniu. Dopowiada do tego, co mówiła osoba przed nim. Nawiązuje kontakt z publicznością. Rozmawia z nią i ponownie, w oparciu o tę rozmowę, wymyśla nowe żarty.

No cóż… Zwyczajnie mam nadzieję, że Michał okaże się równie dobrym komikiem, co aktorem komediowym :)

Komicy, których zobaczycie podczas pierwszego nagrania

Na swój sposób Comedy Club możecie zacząć oglądać, zanim 3 sezon wejdzie na ekrany. Nagrania odbywają się oczywiście przed żywą widownią. Pierwsze z nich dwunastego lutego w warszawskim teatrze Sabat. Bilety możecie kupić tutaj.

Tego dnia na scenie pojawi się trzynasty komików. Pod spodem parę słów o każdym z nich:

1. Michał Pałubski. W niektórych środowiskach jest mocniej kojarzony z kulturą LGBT niż Robert Biedroń. A dodam, że Michał jest hetero. Znacie go i pamiętacie jako Bubę z Formacji Chatelette. Od bodajże dwóch lat robi stand up i jeździ po Polsce z pisarzem fantasy i karateką (grupa Brothells).

2. Karol Modzelewski. Jeden z niewielu polskich komików, o których można z czystym sumieniem powiedzieć, że jest przystojny. Zaczynał grając z Lotkiem w Bękartach Stand-upu. Teraz chyba działa sam. Nadzoruje kanał 20 Stand-upów, kręci humorystyczny newsy na Facebooka i dosyć często pojawia się w radiu (słucham rzadko, a słyszę go często).

3. Ola Petrus. Osoba nad wyraz niskiego wzrostu :) Opisując ją, trzeba sięgać po eufemizmy, bo burzy się, jak ktoś używa słowa na “k” (tego oznaczającego człowieka, który może wejść pod stół bez schylania). Była w Stand Up Zabij Mnie Śmiechem i Mam Talent, a teraz zaszczyci swoim niewielkim jestestwem 3 sezon Comedy Club.

Była też gościem w mojej serii Żarty z Kosza, ale to jest naprawdę mało istotny epizod w jej karierze :)

4. Jacek Stramik. Jest Nazgulem. A przynajmniej taki błędny wniosek mogą wysnuć z jego opisów osoby chore psychicznie. Jacek przez czas dłuższy przedstawiał się w wydarzeniach jako mroczny jeździec stand-upu. Coś w tym jest… Gada ostro, mocno i bezpardonowo. Nie każdy go polubi, ale jeśli już to na śmierć i życie. Prowadzi też najbardziej poczytnego bloga o stand-upie w polskim internecie (już miałem napisać, że “prowadził”, ale wszedłem i okazało się, że po roku przerwy opublikował nowego posta).

5. Kuba Łaszkiewicz. Jedyna osoba oprócz Michała Meyera, którą musiałem googlować. Znalazłem dwóch ludzi o tym nazwisku. Pisarza i  youtubera  (teoretycznie mogą nawet być tą samą osobą). No cóż, pomimo szczerych chęci o Kubie nic konkretnego nie napiszę :)

6. Jakub Poczęty-Błarzewicz. Rządzi stand-upem w Toruniu, mieszka w Bydgoszczy. Robi stand-up odważny. Na tyle odważny, że raz dostał wpierdol od dresiarza podczas występu w Katowicach. Tę historię słyszałem też z innego źródła niż występ Kuby. Tak, to prawda :)

7. Arkadiusz “Pan” Pawłowski. Czego ten człowiek nie robi? Raz dał mi swoją wizytówkę i wymienionych na niej funkcjami spokojnie można by obdzielić kilku ludzi. Radiowiec, kabareciarz, konferansjer, promotor i zawodnik Pro Wrestlingu (!), wokalista a teraz stand-uper. Nabijam się z niego, ale nie pomyślcie czasami, że mam o nim złe zdanie. Arek bardzo dobrze parodiuje głosy i postacie. Prawdopodobnie dzięki tej umiejętności 3 sezon Comedy Central zostanie nakręcony z jego udziałem.

8. Paulina Potocka. Jedna z bodajże dziesięciu kobiet, które w Polsce aktywnie zajmują się stand-upem. I mocno się wyróżnia na tle koleżanek (ale inaczej niż Olka Petrus). Mówi, że tak powiem, niespiesznie i właśnie tym kupuje publiczność. Tym i swoim absurdalnym poczuciem humoru.

Również była moim gościem w serii Żarty z Kosza :)

9. Jim Williams. Dlaczego ten gość jeszcze nie jest sławny, ja się pytam? Wygrał PAKĘ i kilka innych festiwali kabaretowych. Był w Mam Talent. Był w tej samej agencji co Stand Up Bez Cenzury. Mimo wszystko coś gdzieś poszło nie tak… A szkoda, bo robi bardzo dobry stand-up. Krótko mówiąc, mam nadzieję, że 3 sezon Comedy Club okaże się dla Williamsa trampoliną do większej sławy.

10. Waldek Nowak. Najstarszy stand-uper w Polsce. W sensie Kryszak ma jeszcze więcej lat. Ale nie nazywa się stand-uperem. A Waldek tak. Nowak jest aktorem i jego twarz wiele razy mogliście widzieć na ekranie nawet tego nie wiedząc (między innymi w reklamie oranżady Helena, która leciała parę lat temu).

11. Cezary Pontefski. Tak zwany Comedians Comedian. Komik Komików. Gość, który nie cieszy się wielką sławą, ale jednocześnie jest wszem i wobec polecany przez środowisko stand-upowe. Mocno absurdalne żarty, ciekawe poczucie humoru i zmyślone nazwisko. Zabijcie mnie, ale nie mam pojęcia, jak Czarek się naprawdę nazywa :)

12. Jego Eminencja Tomasz Biskup. To jakby ja, więc się nie będę na swój temat rozpisywał. Tym bardziej, że już się kiedyś rozpisałem bardzo dokładnie :)

13. Tomasz Boras Borkowski. Jeden z komików raczej spokojnych. Ma renomę specjalisty od one-lienerów – żartów ekstremalnie krótkich. W środowisku stand-upowym zdobył sobie uznanie zwłaszcza tekstem “Chciałbym zabrać głos w sprawie Smoleńska. Wszystkim.” Co ciekawe, ten żart ciągle ktoś mu kradnie. Poważnie. Co chwila, ktoś go wrzuca do sieci jako swój.

(Inna sprawa, że żart jest niezły, ale jednak prosty. Kilka osób mogło na niego wpaść zupełnie niezależnie.)

Tamto nagranie już za nami. Jeśli chcecie przeczytać coś na temat obsady kolejnego, kliknijcie tutaj.

2 myśli w temacie “Kogo zobaczycie w 3 sezonie Comedy Clubu? – nagranie pierwsze”

Dodaj komentarz