O Mnie – istotne informacje i parę ciekawostek :)

Cześć! Nazywam się Tomasz Biskup i witam w swoim ’About Me’. Poniżej przedstawiam się zwięźle, a w dalszej części tego tekstu w szczegółach (często zbędnych).

Zwięźle

Jestem komikiem od 14tu lat, a od ośmiu nie mam tak zwanej normalnej pracy. Grałem wszędzie i w każdych warunkach. W Comedy Central i dla pijanych spawaczy (To pierwsze daje prestiż, drugie niezapomniane wspomnienia).

Pracuję też jako konferansjer, ale nie zapraszajcie mnie do prowadzenia pikników przy parafii. To może nie wyjść.

Tomasz Biskup. Zdjęcie by Paulina Ruszaj.

Doświadczenie

  • Od 2008 do 2019 roku występowałem w kabarecie PUK. Razem z tą formacją zdobyłem przeszło 30 nagród na ogólnopolskich festiwalach. Ze wszystkich się cieszę, ale mogliby dawać sam hajs. Statuetki trochę zawadzają podczas podróży pociągiem.
  • W latach 2010-2015 występowałem w grupie improwizacyjnej AD HOC. Tworzenie skeczy i spektakli w stu procentach bez przygotowania było dla mnie bardzo cennym doświadczeniem. Dzięki niemu wymyślam żarty na poczekaniu, radzę sobie w trudnych sytuacjach i sprawnie kłamię.
  • Od roku 2013 gram stand-up i z tą formą raczej zostanę na resztę życia (nie trzeba się kłócić o pomysły na skecze ani dzielić hajsem).
  • Od początku swojej kariery scenicznej prowadzę imprezy. Najczęściej wydarzenia komediowe i slamy poetyckie. Ale firmówki też lubię :)

Media

Internet jest moim naturalnym środowiskiem życia i aktywnie prowadzę profile we wszystkich istotnych social mediach (i paru dziwnych).

Youtube

Mój kanał istnieje od 2008 roku i cóż, nie będę ściemniał… Panuje na nim chaos. Znajdziecie tam skecze kabaretu PUK, vlogi, trochę dziwnych rzeczy i oczywiście mój program stand-upowy. „Z uśmiechem przez życie.”

Na zegarze wybiło mu już ponad 219 000 wyświetleń.

Facebook

Mój fanpage to ’Jego Eminencja Tomasz Biskup’ i muszę powiedzieć, że tą nazwą trochę strzeliłem sobie w kolano. Czasami ludzie myślą, że jestem księdzem :)

Link do strony na Facebooku znajduje się tutaj.

Blog

Strona, na której się znajdujecie, jest przede wszystkim blogiem. Piszę na nim teksty o stand-upie, komedii i humorze.

Garść Zbędnych Ciekawostek

Czasami wchodzę w bio na stronach innych ludzi, żeby ich poznać z perspektywy osobistej. Zakładam, że część z Was robi w tym momencie dokładnie to samo. Dlatego dorzucam kilka informacji, które są trochę z czapy:

  • Czytam komiksy o superbohaterach. Nie znam lepszej formy relaksu niż historie o kolesiach w rajtkach, którzy tłuką się po mordach, żeby ratować ludzkość.
  • Jedną z moich największych, życiowych pasji jest SEO – zaklinanie Googla, czarowanie algorytmów, pozycjonowanie strony. Mój blog wyświetla się między innymi na frazę „Nieśmieszne Żarty”. #achievment
  • Pochodzę z Jędrzejowa pod Kielcami. Mieszkam w Krakowie. Mam 194 centymetry wzrostu, ale czsaem się garbię. Mam dziewczynę. Dzieci brak. (To są odpowiedzi na pytania, które często słyszę. Zakładam, że z jakiegoś powodu muszą być istotne.)
  • Jestem ateistą. Czasami bojującym.
  • Trzynaście lat temu dojechałem autostopem do Istambułu i od tamtej pory cierpię na niespełnione ambicje podróżnicze. Jak tylko mam czas, włóczę się po zadupiach Europy. Moje ulubione miejsca to Czarnogóra, Albania i Gruzja.