Istotne informacje o mnie i parę ciekawostek :)

Cześć! Nazywam się Tomasz Biskup i witam w zakładce informacyjnej. Tutaj możecie dowiedzieć się na mój temat mało (akapit poniżej) albo dużo (pozostałe paragrafy). Wybór należy do Was!

Jestem komikiem od 13tu lat, a od siedmiu nie muszę chodzić do tak zwanej normalnej pracy. Grałem zarówno w Comedy Central, jak i dla pijanych spawaczy (To pierwsze daje prestiż, drugie niezapomniane wspomnienia). Pracuję też jako konferansjer, ale nie zapraszajcie mnie do prowadzenia pikników przy parafii. To może nie wyjść.

Tomasz Biskup. Zdjęcie by Paulina Ruszaj.

Doświadczenie

  • Od 2008 do 2019 roku występowałem w kabarecie PUK. Razem z tą formacją zdobyłem przeszło 30 nagród na ogólnopolskich festiwalach. Ze wszystkich się cieszę, ale mogliby dawać sam hajs bez statuetek. Ciężko się to cholerstwo w pociągu wozi.
  • W latach 2010-2015 występowałem w grupie improwizacyjnej AD HOC. Tworzenie skeczy i spektakli w stu procentach bez przygotowania było dla mnie bardzo cennym doświadczeniem. Dzięki niemu wymyślam żarty na poczekaniu, radzę sobie w trudnych sytuacjach i dobrze ściemniam.
  • Od roku 2013 gram stand-up i z tą rozrywką raczej zostanę na resztę życia.
  • Od początku swojej kariery scenicznej prowadzę imprezy. Najczęściej wydarzenia komediowe i slamy poetyckie, ale eventy też lubię :)

Media

Internet jest moim naturalnym środowiskiem życia i aktywnie prowadzę profile we wszystkich istotnych social mediach (oprócz TikToka, bo nim gardzę).

Biskup na YouTube

Mój kanał istnieje od 2008 roku i cóż, nie będę ściemniał… Panuje na nim taki trochę chaos. Znajdziecie tam skecze kabaretu PUK, vlogi, trochę dziwnych rzeczy i oczywiście mój program stand-upowy. “Z uśmiechem przez życie.” ma już ponad 150 000 wyświetleń.

Biskup na Facebooku

Mój fanpage to ‘Jego Eminencja Tomasz Biskup’ i muszę powiedzieć, że tą nazwą trochę strzeliłem sobie w kolano. Czasami ludzie myślą, że jestem księdzem :)

Nie jestem. I to delikatnie mówiąc. Nie ukrywam się ze swoją niechęcią do kościoła.

Na fanpage’a zazwyczaj wrzucam krótkie żarty. Koniecznie polubcie, jeśli chcecie otrzymywać informacje o moich najbliższych występach.

Link do strony na Facebooku znajduje się tutaj.

Tomasz Biskup pisze bloga

Strona, na której się znajdujecie, jest przede wszystkim blogiem. Piszę na nim teksty o stand-upie, komedii i humorze.

Garść Zbędnych Ciekawostek

Czasami wchodzę w bio na stronach innych ludzi, żeby ich poznać ze strony osobistej. Zakładam, że część z Was robi w tym momencie dokładnie to samo :) Dlatego dorzucam kilka informacji trochę z czapy.

  • Czytam komiksy o superbohaterach. Nie znam lepszej formy relaksu niż historie o kolesiach w rajtkach, którzy tłuką się po mordach bez wyraźnego powodu.
  • Jedną z moich największych, życiowych pasji jest SEO – zaklinanie Googla, czarowanie algorytmów, pozycjonowanie strony. I na przykład ten tekst piszę, żeby się wyświetlać na frazę “Tomasz Biskup” :)
  • Pochodzę z Jędrzejowa pod Kielcami. Mieszkam w Krakowie. Mam 194 centymetry wzrostu, ale czasami się garbię. Mam dziewczynę. Dzieci brak. (To są odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają mi nowo-poznani ludzie. Zakładam, że z jakiegoś powodu muszą być istotne.)
  • Trzynaście lat temu dojechałem autostopem do Istambułu i od tamtej pory cierpię na niespełnione ambicje podróżnicze. Jak tylko mam czas, włóczę się po zadupiach Europy. Moje ulubione miejsca to Czarnogóra, Albania i Gruzja.