Tomek Biskup – informacje kluczowe (i kilka całkiem zbędnych)

Jestem komikiem od 16tu lat, a od dziewięciu nie mam tak zwanej normalnej pracy. Grałem wszędzie i w każdych warunkach. W Comedy Central i dla pijanych spawaczy (To pierwsze daje prestiż, drugie niezapomniane wspomnienia).

Pracuję też jako konferansjer, ale nie zapraszajcie mnie do prowadzenia pikników przy parafii. To może nie wyjść.

Tomasz Biskup. Zdjęcie by Paulina Ruszaj.

Doświadczenie

  • Od 2008 do 2019 roku występowałem w kabarecie PUK. Razem z tą formacją zdobyłem przeszło 20 nagród na ogólnopolskich festiwalach. Ze wszystkich się cieszę, ale mogliby dawać sam hajs bez statuetek. Ciężko się żelastwo pociągiem wozi.
  • W latach 2010-2015 występowałem w grupie improwizacyjnej AD HOC. Tworzenie wymyślanych na poczekaniu skeczy było dla mnie bardzo cennym doświadczeniem. Dzięki niemu wymyślam żarty na poczekaniu, radzę sobie w trudnych sytuacjach i sprawnie kłamię.
  • Od roku 2013 gram stand-up i z tą formą raczej zostanę na resztę życia (jak to mówią – z samym sobą ciężko się pokłócić).
  • Od początku swojej kariery scenicznej prowadzę imprezy. Najczęściej wydarzenia komediowe i slamy poetyckie. Ale wydarzenia integracyjne też lubię :)

Media

Internet jest moim naturalnym środowiskiem życia i aktywnie prowadzę profile we wszystkich popularnych social mediach (i paru dziwnych).

Youtube

Mój program „Z uśmiechem przez życie” ma już 224 000 wyświetleń. Oprócz niego na kanale znajduje się sporo ateistycznej propagandy i hmmm filmiki z ciekawostkami (kiedyś twierdziłem, że są to wideo-felietony, ale na szczęście poszedłem po rozum do głowy).

Facebook

Mój fanpage to Jego Eminencja Tomasz Biskup i muszę powiedzieć, że tą nazwą trochę strzeliłem sobie w kolano. Czasami ludzie myślą, że jestem księdzem :)

Link do strony na Facebooku znajduje się tutaj.

A oprócz tego prowadzę bloga. To ta strona tutaj. Jeśli interesuje Was, o czym piszę, możecie ją przejrzeć.

Garść Zbędnych Ciekawostek

Czasami zaglądam do bio na stronach innych ludzi, żeby ich poznać ze strony bardziej osobistej. Zakładam, że część z Was robi w tym momencie dokładnie to samo. Dlatego dorzucam kilka informacji prywatnych:

  • Czytam komiksy o superbohaterach. Nie znam lepszej formy relaksu niż historie o kolesiach w rajtkach, którzy tłuką się po mordach, żeby ratować ludzkość.
  • Od dwóch lat gram w Minecrafta. Do pełnej netherytowej zbroi brakuje mi tylko hełmu.
  • Jedną z moich największych, życiowych pasji jest SEO – zaklinanie Googla, czarowanie algorytmów, pozycjonowanie strony. Mój blog wyświetla się na pierwszym miejscu między innymi na frazę „Nieśmieszne Żarty”. #achievment
  • Pochodzę z Jędrzejowa pod Kielcami. Mieszkam w Krakowie. Mam 194 centymetry wzrostu, ale czasem się garbię. Mam dziewczynę. Dzieci brak. (To są odpowiedzi na pytania, które często słyszę. Zakładam, że z jakiegoś powodu muszą być istotne.)
  • Jestem ateistą. Czasami bojującym.
  • Piętnaście lat temu dojechałem autostopem do Istambułu i od tamtej pory cierpię na niespełnione ambicje podróżnicze. Jak tylko mam czas, włóczę się po zadupiach Europy. Moje ulubione miejsca to Czarnogóra, Albania i Gruzja.