Kabarety na imprezy

Polska estrada jest wbrew pozorom naprawdę ogromna. Wydawać by się mogło, że obywatele naszego Państwa najczęściej wybierają rozrywkę przed telewizorem. A mimo wszystko funkcjonują u nas dziesiątki kabaretów i innego rodzaju grup komediowych (improwizatorzy i stand-uperzy). Te grupy, w niektórych wypadkach, zadziwiająco dużo grają. Przeczytaj, na jakiego typu imprezach pojawiają się komicy, albo od razu przejdź do mojej Oferty :)

Kabarety w domu kultury

Grania we wszelkiego rodzaju instytucjach kulturalnych cieszą się znacznym szacunkiem kabaretów. Bo w dowolnym CeKu gra się lekko, łatwo i przyjemnie. Mało tego, wiele tego typu obiektów posiada osobne dofinansowanie na imprezy rozrywkowe. Dlatego właśnie można zagrać w nich przyjemny występ za przyjemną, aczkolwiek niezbyt wygórowaną sumę.

Kabarety w pubie lub klubie

Tak naprawdę w klubach o wiele lepiej sprawdzają się stand-upy. Większy luz na scenie, większy kontakt z widownią. Oparty na skeczach kabaret to oczywiście fantastyczna forma rozrywki, ale jednak wymaga od widza pewnej koncentracji. A ta nie idzie w parze z piwkiem, orzeszkami i pogaduchami przy stoliku. Puby jednak to świetny partner do współpracy, bo prywatny. Ich właścicielom praktycznie rzecz biorąc zawsze zależy na tym, żeby się działo.

Kabarety na imprezach firmowych

Imprezy firmowe mają specyficzny status. Bo z jednej strony niestety w kuluarach używa się wobec nich słów w rodzaju “chała”, “fucha”, “chałtura”. Z drugiej z kolei każdy chce je grać. Bo na imprezach firmowych zarabia się niebotyczne wręcz pieniądze – dużo wyższe niż na biletowanych graniach. Dlaczego? No cóż. Nie należy ukrywać, że kabaret na imprezie firmowej staje się swojego rodzaju dodatkiem do kotleta (którego dzisiaj coraz częściej zastępuje risotto z krewetkami).

Kabarety na imprezach plenerowych

W ciągu sezonu odbywają się setki imprez plenerowych. Być może nawet tysiące. Na co najmniej połowie z nich pojawia się kabaret. Czasami ten droższy, sławniejszy, a czasami zupełnie nieznany. Tutaj bardzo ważne jest, aby zespół posiadał przyjazny, spokojny i rodzinny program. Wszelkie wulgaryzmy i cięższe motywy mogą nie przejść i spotkać się z mieszanym odbiorem.

Leave a Reply