Pokazy na imprezę firmową, które pozostawią efekt WOW!

dwie drewniane kukiełki, które wykonują "pokaz artystyczny"

Pokazy artystyczne i imprezy firmowe to dwa zjawiska, które przez ostatnich kilkadziesiąt lat bardzo mocno się ze sobą zrosły. Agencje szukają nowych, coraz bardziej zaskakujących atrakcji. Artyści z kolei prześcigają się w dostosowywaniu swoich koncertów i spektakli pod potrzeby eventów. Są nawet tacy, którzy grają głównie na wydarzeniach komercyjnych i z tylko z myślą o nich piszą, tworzą i komponują…

Ja koncentruję się głównie na występach w pubach, ale na “firmówkach” grywam dosyć regularnie. A jak grywam, to też oglądam innych. W tym poście zawieram te pokazy, po których obejrzeniu powiedziałem do siebie w myślach ‘WOW’.

STAND UP COMEDY NA EVENCIE

Pierwszy pokaz to wyjątek. Nigdy nie widziałem go na żywo, ale bywam na nim regularnie. Chodzi oczywiście o mój występ. Tak jest! Ten wpis zawiera lokowanie produktu! Ale spokojnie, w kolejnych akapitach opisuję innych wykonawców.

Zajmuję się STAND UP COMEDY. Na imprezach firmowych gram pokazy złożone z lekkich i przystępnych kawałków. Program cały czas ewoluuje – nieustannie dodaję do niego nowe, mocne fragmenty i w ten sposób podczas eventów prezentuję swoje aktualne ‘THE BEST OF’. Ważny jest też fakt, że podczas grań komercyjnych wystawiam tylko monologi o rozsądnym stopniu czystości. Omijam szerokim łukiem tematy polityczne i religijne. W trakcie eventów nie używam też wulgaryzmów. Po więcej informacji zapraszam do działu ZAMÓW WYSTĘP.

Iluzjonista na Imprezę Firmową

Znam sporo iluzjonistów i dlatego miałem problem z wybraniem jednego do tego tekstu. W końcu zdecydowałem się na Pana Li. Dlaczego akurat jego? Bo wyróżnia się już na starcie. Większość magików gra w smokingach, surdutach i innego rodzaju przebraniach pingwina. Przemek Lieske wkracza na scenę jako lump. I nie chodzi tylko o ubranie ale też o aktorstwo. Nie widziałem w Polsce iluzjonisty, który podczas swoich pokazów by lepiej grał. Wielu ludzi na początku naprawdę ma go za żula. Wszyscy co do jednego z czasem się jednak przekonują, że to nie alkoholik spod sklepu, ale artysta kompletny (słowa Augustyna Egurroli). Pan Li to świetny iluzjonista na imprezę firmową. Na tyle na ile pozwala mi ocenić moja wątpliwa wiedza, jest bardzo dobrym magikiem. A jednocześnie rozbawia publiczność do łez.

Świetlne Pokazy na Imprezy Firmowe

Fireshow jest bardzo powszechne. Ludzie machający ogniem pojawiają się wiosną na rynkach wszystkich większych miast. Pokazy LED to o wiele rzadszy i bardziej bezpieczny kuzyn tańca z ogniem. Artyści w rytm muzyki machają akcesoriami opiętymi w wielobarwne diody. Grupa którą widziałem na żywo z tego typu show to Nam-Tara. Dwie osoby – chłopak i dziewczyna w kostiumach oplecionych nitkami błękitnego światła. W ruch idą świecące pojki, kije oraz dosyć niesamowity płaszcz stylizowany na skrzydła motyla. Na imprezach firmowych często ważny bywa aspekt personalizacji firmy pod markę. W ledshow istnieje możliwość wyświetlenia loga firmy na szybko-obracającym się sprzęcie (taki kijek z programowalnymi sekwencjami światła). Prosty ale niezwykle efektowny trick.

Improwizacje Kabaretowe na Imprezy Firmowe

Ruch impro jest mało znany, ale rozwija się w naszym kraju dosyć prężnie. O co chodzi? O wymyślanie skeczy i całych spektakli w oparciu o sugestie widowni. Grupy improwizacyjne szkolą się w tej trudnej sztuce i regularnie grają we wszystkich większych miastach Polski. Niektóre z nich występują także na imprezach firmowych. Osobiście polecam grupę AD HOC. Jest to sytuacja o tyle specyficzna, że kiedyś byłem jej członkiem. I właśnie dlatego, że sam wziąłem udział w wielu pokazach zespołu, mogę zaręczyć za wysoką jakość tworzonych przez niego pokazów. Tutaj ponownie pojawia się motyw personalizacji. Powiedziałbym wręcz, że jest on trudny do uniknięcia. W trakcie występów improwizatorzy co chwilę pytają widzów o sugestię. Nie ma możliwości, żeby nawiązanie do firmy lub branży się nie pojawiło.