Nowości z najpopularniejszych kanałów ze stand-upem

monitor z napisem: "Najnowszy stand up w sieci"

Youtube z jednej strony jest najgenialniejszym portalem, na jaki możemy trafić w internecie. A z drugiej… Cóż, miewa swoje kaprysy. I czasem się zdarza, że chcesz obejrzeć świeżutki stand up, nowości, żarty, które zostały wgrane w ciągu ostatniej godziny. A algorytmy YT zasuwają Ci same filmiki sprzed dwóch lat, albo w najlepszym wypadku sprzed miesiąca.

Ten tekst ma stanowić rozwiązanie tego niezbyt palącego, ale potencjalnie irytującego problemu.

Zamieszczam w nim linki do nowych filmików na najpopularniejszych kanałach ze stand-upem.

Będą one aktualizowały się automatycznie.

Tak, za każdym razem, jak odwiedzicie tego posta, znajdziecie w nim trochę co innego.

Po pierwsze lekko bezczelna promka mojego kanału

W dalszej części artykułu zamieszczę linki do nowości na takich kanałach jak Stand Up Polska, Dwadzieścia Stand-upów czy Festiwal Komedii Szpak. Ale zanim do nich przejdę, odrobinę podpromuję swój kanał.

Tak też robię stand up :) Gdybym nie robił, zdecydowanie nie chciałoby mi się pisać tego posta. Kliknij poniżej, żeby obejrzeć playlistę z moim stand-upem. A nóż Ci się spodoba i dasz mi suba :)

Nowości z kanału Stand Up Polska

Stand Up Polska to najdłużej działająca grupa komików w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że należącemu do niej kanałowi udało się uzbierać największą liczbę  subskrybentów – 213 000 (stan na maj 2019).

Na oficjalnej stronie SUP wymienionych jest siedmiu stand-uperów. To również jest stan na maj 2019. Przez grupę przewinęło się o wiele więcej osób. Na kanale znajdziemy więc kawałki kilkunastu komików, którzy już opuścili formację.

Zwracam też uwagę na różnorodność contentu. Stand up Polska najczęściej wgrywa stand up w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Na kanale pojawiają się też jednak roasty, serie w stylu “Mój najgorszy występ” oraz filmiki, w których komicy odpowiadają na pytania.

Nowe filmiki na kanale 20 Stand-upów

W sumie nie do końca wiem, kto prowadzi 20 Stand-upów, ale dosyć mocno przypuszczam, że jest to Karol Modzelewski.

Nie jest to kanał żadnej zwartej grupy, a po prostu miejsce w sieci, na którym iluśtam komików postanowiło zamieszczać swoje nowe monologi (piszę iluśtam, bo chyba w dalszym ciągu nie ma dwudziestu).

Na 20 Stand-upów pojawiają się bity takich komików jak Jacek Stramik, Lotek Lodkowski, Rafał Pacześ, Rafał Rutkowski czy Michał Leja.

Stand Up z Festiwalu Komedii Szpak

Już kilka razy widziałem, jak festiwale czy inne tego typu imprezy próbują zbudować sobie renomę tworząc towarzyszący kanał na Youtubie (na przykład Festiwal Ludzik, o którym kilka razy wspominałem).

Zazwyczaj nie wychodziło z tego nic dobrego.

Inaczej jest w wypadku Festiwalu Komedii Szpak.

Po edycji w 2017 roku organizatorzy imprezy zapowiedzieli, że będą wrzucali jeden stand up raz w tygodniu (było to niemal oficjalne hasło kanału).

I faktycznie przez jakiś czas nowe monologi lądowały na kanale co siedem dni. Teraz pojawiają się o wiele rzadziej, ale i tak warto sobie kliknąć.

Stand up z nogą w drzwiach

Jeszcze ciekawszym przypadkiem jest Z nogą w drzwiach.

Jest to ni mniej nie więcej tylko kanał prowadzony i sponsorowany przez Ikeę.

Dalej nie mogę w to uwierzyć. Firma przez lata budowała swój ciekawy, ale jednak przyjazny i familijny wizerunek. A stand-uperzy pojawiający się na kanale regularnie klną i mówią o rzeczach wulgarnych lub nawet obleśnych. Ale może decyzję podjął szwedzki dyrektor, który nie mówi po polsku :)

Co Ikea ma ze sponsorowania kanału? Jakąś tam promocję. Komicy od czasu do czasu wymieniają nazwę marki, a każdy z nich mówi o sypialni (czyli jej urządzanie gdzieś tam się w domyśle pojawia).

monitor z napisem: "Najnowszy stand up w sieci"

Stand up we wszystkich innych miejscach sieci

To oczywiście nie wszystko.

Nowości możemy znaleźć także w innych miejscach – coraz więcej komików wrzuca stand up na swoje prywatne kanały (tutaj ponownie zaproszę do odwiedzenia swojego).

Sporadycznie coś pojawia się także na kanałach telewizji – Polsatu, a czasami nawet TVP.

No i są też kanały, których twórcy kradną stand up z różnych miejsc (głównie z telewizji) i wgrywają do siebie. Linków do nich nie wymieniam, bo jakby nie chcę promować złodziei…

 

Dodaj komentarz