Poradnik oszczędzania

groszZe względu na to, że czasy zawsze były ciężkie, teraz są jeszcze cięższe, a według wszelkich prognoz, będą tak ciężkie, że nie jesteśmy sobie tego w stanie wyobrazić, postanowiłem wyjść szalejącej ekonomii na przeciw i napisałem poradnik oszczędzania. Wprawdzie nie testowałem go w żaden sposób, ale moja wysoko rozwinięta intuicja podpowiada mi, że będzie strzałem w dziesiątkę. Gwarantuję jego stuprocentową skuteczność. Jeśli chcesz przetrwać zbliżający się kryzys, stosuj się do poniższych porad:

1. Dostosuj swój tryb życia do światła naturalnego. Wstawaj o świcie i kładź się o zachodzie. Zaoszczędzisz w ten sposób na energii elektrycznej. Jeśli chcesz urządzić w domu imprezę, zrób ją w dzień bądź w księżycową noc.

2. Magazynuj na balkonie deszczówkę (beczka z prostym systemem rynienek) i gotują ją na ogniu rozpalonym z patyków dyskretnie pozbieranych w parku. Znaczne zmniejszenie zużycia wody gwarantowane.

3. Zamiast radia słuchaj telewizora u sąsiada. Ale jeszcze lepiej skręcaj w tym czasie długopisy. Zaoszczędzisz na prądzie, abonamencie i zarobisz dodatkowe pieniądze, które będziesz mógł zainwestować na przykład w jedzenie.

4. Zwróć się po przepisy do kucharek z domu dziecka. Potrafią ugotować pełnowartościowy obiad z jednej skórki słoniny, cebuli i tynku.

5. Kradnij.

6. Zamiast jeździć tramwajem, idź do pracy na piechotę. Najlepiej na bosaka, żeby nie zdzierać butów.

7. Jeśli masz daleko do pracy, wydłub sobie oko. Inwalidzi jeżdżą komunikacją miejską za darmo.

8. Kiedy masz do kogoś pilną sprawę, puszczaj mu sygnały tak długo, aż oddzwoni.

9. Zamiast kupować książki, wypożyczaj je z biblioteki, a następnie sprzedawaj na straganie.

10. Zamiast wciąż wydawać pieniądze na leki, jednorazowo zainwestuj w brewiarz. W razie choroby módl się do odpowiedniego świętego.

11. Plemiona z równin Namibii oczyszczają swoje ciała i ubrania piaskiem. Doradzam robić tak samo.

12. Kiedy nie masz żadnej pracy do wykonania, połóż się bez ruchu i leż. Oszczędzisz w ten sposób energię i co za tym idzie – jedzenie.

13. Jeśli masz ochotę obejrzeć nowy film, idź do kina po zakończeniu seansu. Wmieszaj się w tłum wychodzący z budynku i podsłuchuj jak było. Jest to tani i oryginalny sposób na randkę we dwoje.

14. Jeśli tylko się da, płać w sklepie tak wyliczonymi pieniędzmi, żeby kwota kończyła się na jeden grosz. Kiedy ekspedientka ci powie: “To grosza pan doniesie” jesteś do przodu.

Jeśli ktoś zastosuje się do mojego rewolucyjnego systemu, może mnie poinformować o wspaniałości jego efektów.

4 myśli w temacie “Poradnik oszczędzania”

Leave a Reply