Regulamin grupy “1001 żartów ze stand upu” (Plus sugestie dla komików, jak zabłysnąć)

Siema! Postanowiłem zachować się nietypowo i regulamin grupy “1001 żartów ze stand upu” zamieściłem na swojej stronie. Tutaj mam o wiele więcej opcji edycji. Dzięki temu będę mógł przedstawić zasady o wiele bardziej czytelnie niż na FB.

 1. Regulamin Grupy
 2. Sugestie dla komików

Regulamin Grupy

Grupa przeznaczona jest do publikowania treści humorystycznych związanych ze stand upem.

Jak najbardziej można publikować:

 1. Żarty stand uperów albo osób, które chcą zostać stand uperami
 2. Nagrania stand upu
 3. Żarty w formie graficznej stworzone przez stand uperów (czasami nazywane memami)
 4. Artykuły i teksty o komedii (i tak większość z nich ma wartość rozrywkową)
 5. Posty angażujące do dyskusji o komedii

Czego nie można?

 1. Publikować obiegowych memów, dowcipów, skeczy kabaretowych, filmików ze śmiesznymi zwierzętami. Ja wiele z tych rzeczy lubię, ale chcę zachować tematyczność grupy
 2. Rżnąć na bezczela żartów innych komików i publikować jako swoich.
 3. Wydarzeń
 4. Publikować treści promujących zachowania pedofilskie, rasistowskie i homofobiczne. Wiem, że stand up w Polsce ma być “bez cenzury”, ale wszystko posiada swoje granice.

Krótka lista wskazanych zachowań:

 1. Zawsze staraj się podpisać żart. Najlepiej oznacz komika, który go wymyślił. Jeśli nie pamiętasz autora, poinformuj o tym w poście.
 2. Zachowaj względną kulturę w wypowiedziach. Lekka uszczypliwość wobec innych członków grupy jest dozwolona, ale osoby używające nadmiaru wulgaryzmów w komentarzach i ogólnie hejtujące, będę banował.

Niestety o tym, co jest przegięciem, a co nie, będę decydował ja – Biskup.

Sugestie dla komików

 1. Dołącz jako fanpage. Można.
 2. Publikuj sprawdzone żarty. Takie, które już gdzieś mówiłeś albo wrzucałeś na swoją stronę. Po co? Bo na fanpage’u ciężko dotrzeć do nowych odbiorców. Na grupach dalej się da.
 3. Zapraszaj ludzi, którzy dali reakcję Twojemu postowi, do polubienia fanpage’a. To działa :)
 4. Mała uwaga odnośnie filmików. Najlepiej wgrywać krótki fragment z napisami bezpośrednio na grupę i dawaj link w komentarzu. Sporo eksperymentowałem z udostępnianiem nagrań i moim zdaniem ten jest najbardziej skuteczny w grupach (więcej reakcji).
 5. Jeśli tylko możesz, udostępnij grupę “1001 żartów ze stand upu” w swoich mediach. Jeśli dużo osób tak zrobi, summa summarum wszyscy będziemy mieli więcej odbiorców dla swoich żartów :)

Dodaj komentarz