8 atrakcji na eventy online (w tym kilka naprawdę pomysłowych!)

Nie da się ukryć, że branża eventowa dostała od pandemii dosyć mocno. Tysiące wydarzeń zostały odwołane z dnia na dzień. Imprezy na kilkadziesiąt osób być może uda się zorganizować w wakacje. Te na kilkaset z dużym prawdopodobieństwem nie wrócą do końca roku.

Ta sytuacja doprowadziła do dwóch sprzecznych ze sobą zjawisk. Po pierwsze, jest powodem personalnych dramatów firm, organizatorów i wykonawców. Po drugie, stymuluje kreatywność jak nic innego.

Lockddown przyspieszył ewolucję . Codziennie powstają nowe atrakcje opracowane właśnie z myślą o eventach online. I siłą rzeczy niektóre z nich są naprawdę pomysłowe.

Spis Treści:

  1. Improwizowane Show Online
  2. Warsztaty Relaksacyjne Online
  3. Escape Room Online
  4. Pub Quiz w Wersji Sieciowej
  5. Koncerty na Eventy Online
  6. Gry Edukacyjne Online
  7. Pokazy Taneczne Online
  8. Ognisko online (sic!)

Improwizowane Show Online

Tego bloga prowadzę przede wszystkim ze względów marketingowych. Dlatego nie powinno was dziwić, że na liście w pierwszej kolejności zamieszczam swoje usługi.

Proponuję improwizowane show komediowe. Widownia przed monitorami podrzuca pomysły na skecze, my je na bieżąco tworzymy. Produkt idealny na eventy online. Dzięki licznym interakcjom daje złudzenie udziału w występie na żywo.

Warsztaty Online (Na Przykład Relaksacyjne)

Co by nie mówić, ludzie żyją teraz w jeszcze większym stresie niż zazwyczaj. Do stałych bodźców doszły zupełnie nowe. Niepewność, ciągłe zmiany, utrudniony dostęp do sportu.

W tej sytuacji każdemu przydadzą się warsztaty relaksacyjne. Stanowią atrakcję z pogranicza edukacji i rozrywki. Uczestnicy dowiedzą się, jak walczyć ze stresem i przy okazji odprężą.

P.S. Znam bardzo dobrze organizatorkę i instruktorkę. W stu procentach polecam!

Escape Room Online

W czasie pandemii standardowe escape roomy oczywiście nie działają. Rozwiązywać zagadki możemy jednak na dziesiątki innych sposobów. I właśnie taką atrakcję proponuje Klaudia Urban wraz ze swoją marką Deriddly. Doświadczona organizatorka gier miejskich zaprasza Was na detektywistyczną przygodę na Zoomie.

W jej trakcie wcieli się w mistrzynię gry i będzie prowadzić grupę uczestników za pomocą filmików, zdjęć oraz przede wszystkim słów. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat projektu, wpadnijcie na stronę marki.

Jak widzicie escape room online budzi zaciekawienie.

Pub Quiz w Wersji Sieciowej

Zazwyczaj pub quizy odbywają się w knajpach, piwiarniach i restauracjach. Ich siła opiera się na interakcji i rozrywce intelektualnej w luźnej atmosferze.

W tym wypadku każdy uczestnik będzie siedział przed swoim komputerem, a prowadzący zada mu pytania za pomocą platformy komunikacyjnej Zoom.

Nie brałem osobiście udziału w żadnym pub quizie online, ale firma, które je organizuje, na co dzień ogarnia imprezy w dziesiątkach polskich miast. Myślę, że można jej zaufać!

Koncerty na Eventy Online

Muzycy chyba najszybciej przystosowali się do nowej rzeczywistości. ‘Męskie Granie Online‘ zaczęło działać w ciągu niespełna dwóch tygodni od rozpoczęcia lockdownu.

Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z artystami. Jednocześnie koncert online jest najlepszą namiastką, jaką w tym momencie możemy otrzymać. Artyści niejednokrotnie będą grali wiele kilometrów od widzów, ale utwory wykonają jednak specjalnie dla nas. A to też wartość dodana.

Tego typu usługi oferuje między innymi firma Vocart. W jednej z grup na Facebooku jej przedstawiciel napisał:

“VOCART może zapewnić w przystępnych budżetach muzyczne przerywniki online (w czasie rzeczywistym lub nagrane wcześniej) w formie live act (wokal z podkładem), występów akustycznych (wokal + gitara lub/i piano) oraz pełnego składu 100% live – z repertuarem wybranym przez nas lub na podstawie listy życzeń Uczestników : ) Posiadamy pomieszczenia wyposażone w gotową technikę sceniczną (realizacja dźwięku i światła). Posiadamy możliwość rejestracji wideo na własnym sprzęcie oraz zewnętrznych współpracowników od live stream 🙂

Gry Edukacyjne Online

Zostało już udowodnione dawno temu, że ludzie o wiele lepiej przyswajają informacje, kiedy w proces nauki zostanie wpleciony element zabawy. I właśnie ta koncepcja stoi za grami edukacyjnymi.

Dzięki pozycjom z oferty Pracowni Gier Szkoleniowych uczestnicy będą mogli rozwinąć takie umiejętności jak komunikacja, współpraca i mapowanie wiedzy. Naturalnie usługi zostały przystosowane do potrzeb eventów online.

Pokazy Taneczne Online

Skoro można zagrać koncert online, to można też przez sieć zatańczyć. Pokazy taneczne na eventy online oferuje między innymi agencja Queens of The Night. Ma w swojej ofercie szeroki wachlarz kostiumów oraz stylów. I co ważniejsze pierwsze doświadczenia w w występowaniu za pośrednictwem sieci.

Zdjęcie poglądowe :)

Ognisko Online

Muszę powiedzieć, że to jest najbardziej oryginalny pomysł na atrakcję, na jaki trafiłem. Cudotwórnia w swojej ofercie proponuje wytworzenie ogniskowego klimatu bez samego ogniska.

Uczestnicy będą wykonywać proste czynności, które jasno nawiązują do obozów i zabawy w lesie. W harmonogramie znajdzie się wiązanie węzłów, budowanie totemu oraz oczywiście wspólne opowiadanie historii (które jeśli dobrze zrozumiałem, stanowi główny punkt programu). Do tego wskazane jest wytworzenie we własnym zakresie odpowiedniego klimatu – przygaszenie świateł i przygotowanie przebrania.

Na razie to jest koniec listy, ale… pamiętajcie, że atrakcji na eventy online przybywa każdego dnia. Tekst będę na bieżąco uzupełniał o nowości.

Dodaj komentarz