21 pomysłów na integrację online (w tym parę odjechanych)

Nie da się ukryć, że branża eventowa dostała od pandemii dosyć mocno. Tysiące wydarzeń zostało odwołanych z dnia na dzień. Imprezy na kilkadziesiąt osób być może powrócą w ciągu kolejnych miesięcy. Te na kilkaset cóż… pokój ich duszom.

Ta sytuacja doprowadziła do dwóch sprzecznych ze sobą zjawisk. Po pierwsze, jest powodem personalnych dramatów. Firmy upadają, a wykonawcy porzucają mikrofony i przenoszą się do pracy na wózkach widłowych w Niemczech.

Niektórzy jednak czują się zmotywowani przez tę sytuację. Zamiast panikować, doznają wylewów kreatywności i tworzą kolejne pomysły na integrację online.

W tym tekście zbieram łącznie 19 atrakcji na imprezy firmowe, które można przeprowadzić zdalnie. Koncentrowałem się na wyszukaniu takich, które są najbardziej różnorodne i zaskakujące. Także ten. Enjoy!

Pomysły na Integrację Online:

 1. Improwizowane Show Online
 2. Warsztaty Relaksacyjne Online
 3. Warsztaty Kiszenia Online
 4. Zwiedzanie Pragi w Czasie Dżumy
 5. Humorystyczny Quiz z Dziwnym Grekiem
 6. Deridly – ciekawa wariacja na temat escape roomu
 7. Escape Room Online
 8. Zostań Wirtualnym Szpiegiem
 9. Murder Mistery
 10. Teleturniej Online
 11. Pub Quiz w Wersji Sieciowej
 12. Gry Edukacyjne Online
 13. Gry i Zabawy Towarzyskie
 14. Co Robicie na Evencie? Będziemy Grać w Grę
 15. Gry Planszowe i Hmm Papierowe Online
 16. Event Za Pośrednictwem Wirtualnych Awatarów
 17. Event W VR
 18. Spektakl Teatralny Online
 19. Koncerty na Eventy Online
 20. Pokazy Taneczne Online
 21. Lip Dub Online

Dołącz do grupy tutaj.

Improwizowane Show Online

Tego bloga prowadzę przede wszystkim ze względów marketingowych. Dlatego nie powinno was dziwić, że na liście w pierwszej kolejności zamieszczam swoje usługi.

Proponuję improwizowane show komediowe. Widownia przed monitorami podrzuca pomysły na skecze, my je na bieżąco tworzymy. Produkt idealny na eventy online. Dzięki licznym interakcjom daje złudzenie udziału w występie na żywo.

Warsztaty Relaksacyjne Online

Świat się zmienił nie do poznania i wszyscy żyjemy w ciągłym stresie. Sytuacji bynajmniej nie poprawiają chaotyczne decyzje rządu.

Kurde. Wszystko co pozwala się rozluźnić, to dobry pomysł na integrację online. A warsztaty relaksacyjne dodatkowo pozostawią umiejętności, które dadzą możliwość odstresowywania się także po ich zakończeniu.

W trakcie zajęć pojawią się między innymi techniki automasażu oraz wizualizacje. Byłem kilka razy obecny w trakcie tego typu zajęć i na maska polecam instruktorkę oraz (zwłaszcza) organizatorkę.

Więcej info o warsztatach relaksacji znajdziecie na stronie powyżej.

Warsztaty Kiszenia Online

Zauważyłem, że jednym z hobby, które zyskało na popularności w trakcie pandemii, jest kiszenie. Może chodzi o lęk przed przyszłością, a może tak przyzwyczailiśmy się do kiszenia się w domu, że chcemy się tym dzielić (#facepalm).

Wiadomo też, że przepis na dobrą kiszonkę jest prawdziwym skarbem. I dzięki warsztatom tego akurat skarbu nie będziecie musieli odkrywać samodzielnie. Agnieszka Majewska wprowadzi Was w świat tworzenia kwasu buraczanego oraz koreańskiego kimczi.

Przy okazji te warsztaty stanowią także świetną rozrywkę. Jak znam Majewską, to w ich trakcie rzuca duże ilości lekko pokręconych żartów.

Więcej o kiszeniu online znajdziecie w tekście na końcu poprzedniego paragrafu.

Zwiedzanie Pragi w Czasie Dżumy

Organizatorzy bardzo często szukają na swoje wydarzenia atrakcji w języku angielskim. W wielkich korporacjach i tak pracuje masa cudzoziemców, a nominalnie wszyscy mają obowiązek mówić w języku Szekspira.

W związku z czym, po co się ograniczać? Często można postawić na atrakcję, której wykonawca znajduje się poza Polską. Na przykład AIR BNB oferuje naprawdę ciekawe pomysły na integrację online.

Jednym z nich jest zwiedzanie Pragi w trakcie plagi (Follow a Plague Doctor Through Prague). Wraz z medykiem w ptasiej masce przemierzamy ulice i oglądamy kolejne atrakcje.

Co ważne w trakcie wycieczki stolica Czech jest całkowicie opustoszała. Tak naprawdę oglądamy filmik nagrany w trakcie pierwszych dni lockdownu 2020 (a mówiłem, że pandemia stymuluje kreatywność?)

Tutaj warto jednak wspomnieć, że pomimo odtwarzania materiału jest to atrakcja interaktywna. Film jest komentowany na żywo przez jednego z przewodników.

Jest to obraz poglądowy, który ma na celu jedynie zatrzymanie uwagi czytającego. Nie ma nic wspólnego z usługą. Za wyjątkiem doktora w ptasiej masce oczywiście.

Humorystyczny Quiz z Dziwnym Grekiem

W ogóle Air BNB jest kopalnią niesamowitych atrakcji online.

Jeśli tylko mamy zespół wielojęzyczny, możemy postawić na przykład na lekko głupkowaty quiz prowadzony przez Greka w przebraniu boga (oczywiście greckiego).

Wiem, że organizatorzy eventów często szukają atrakcji, których jeszcze nikt nie miał. W tym wypadku gwarantowane mission acomplished.

‘True vs False” – Funny Historical Game

Deridly – ciekawa wariacja na temat escape roomu

Klaudia Urban wraz ze swoją marką Deriddly proponuje atrakcję zbliżoną do escpae roomu. Zagadki będziecie rozwiązywać tutaj w pokoju, ale na Zoomie a nie prawdziwym.

Klaudia wciela się w mistrzynię gry i będzie prowadzić grupę uczestników za pomocą filmików, zdjęć oraz przede wszystkim słów. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat projektu, wpadnijcie na stronę marki.

Jak widzicie escape room online budzi zaciekawienie.

Escape Room Online

Atrakcja powyżej nazywa się escape roomem, ale tak naprawdę jest pokrewną formą rozrywki. Uczestnicy rozwiązują zagadki przedstawiane przez prowadzącą i według opinii na AIR BNB świetnie się bawią.

Te bardziej materialne escape roomy też jednak świetnie przystosowały się do nowej rzeczywistości. Możemy zwiedzać ich pokoje za pośrednictwem mistrza gry znajdującego się w środku.

W ten sposób właśnie historia zatoczyła koło. Bo wydaje mi się, że pokoje zagadek pierwotnie były próbą przeniesienia gier wideo do świata rzeczywistego. W tym wypadku za pomocą komputera kontrolujemy realną osobę, która znajduje się w prawdziwym pokoju. #Premium

Escape Roomy w wersji online oferuje między innymi lock.me.

Zostań Wirtualnym Szpiegiem

Agencja Cudowtwórnia przyciągnęła moją uwagę, bo ma naprawdę ciekawe pomysły na teambuilding online. W pierwszych dniach lockdownu oferowała wirtualne ognisko. No wiecie, gasicie światło, smażycie kiełbasę na patelni, a później opowiadacie mroczne historie przy świeczce.

Ten pomysł na integrację online już wypadł z ich repertuaru, ale za to mają inne ciekawostki w ofercie. Tym razem moje oko przykuła Rozgrywka Wywiadów.

Wzbudziła moje zainteresowanie, bo odbywa się online, ale jednak daje uczestnikom możliwość zrobienia czegoś w praktyce. Każdy przesyłką kurierską otrzymuje skrzynkę zamkniętą na klucz. Współpraca poprzez internet prowadzi do łamania kolejnych kodów.

Murder Mistery

Murder Mistery to bardzo, bardzo ciekawa forma rozrywki. Na evencie nagle ktoś umiera (a konkretnie udaje, że umiera). Uczestnicy wydarzenia, mają dowiedzieć się, kto stoi za tą śmiercią. W tym celu krążą po całym terenie i rozmawiają z postaciami hapeningowymi.

I murder mystery bardzo ładnie przeniosło się do sieci. Z tego, co zrozumiałem, w tej wersji przepytujemy postacie w okienkach zooma i na podstawie ich wersji wydarzeń mamy zrozumieć, kto zabił.

Tego typu atrakcje oferuje między innymi Projekt Efektywny.

Chcesz, żeby event był niezapomniany? Solidnie wystrasz uczestników.

Teleturniej Online

Tam wyżej już wspominałem o quizie prowadzonym przez lekko zwariowanego Greka z AIR BNB. Ma bardzo dobre opinie i jego show ogólnie wydaje się bardzo spoko. Jednocześnie jednak prowadzi swoją grę, siedząc na kanapie w salonie. Taki casualowy styl może okazać się dobrym pomysłem na niektóre eventy. Na innych potrzeba minimalnie więcej blichtru.

I quizową zabawę z większą pompą zapewni Teleturniej Online od Joy Events. Do odpowiadania używa się aplikacji. Takie rozwiązanie po pierwsze pozwala wziąć udział w zabawie absolutnie wszystkim uczestnikom. A po drugie, bajery technologiczne zawsze na propsie.

Pub Quiz w Wersji Sieciowej

Zazwyczaj pub quizy odbywają się w knajpach, piwiarniach i restauracjach. Ich siła opiera się na interakcji i rozrywce intelektualnej w luźnej atmosferze.

W tym wypadku każdy uczestnik będzie siedział przed swoim komputerem, a prowadzący zada mu pytania za pomocą platformy komunikacyjnej Zoom.

Nie brałem osobiście udziału w żadnym pub quizie online, ale firma, które je organizuje, na co dzień ogarnia imprezy w dziesiątkach polskich miast. Myślę, że można jej zaufać!

Gry Edukacyjne Online

Zostało już udowodnione dawno temu, że ludzie o wiele lepiej przyswajają informacje, kiedy w proces nauki zostanie wpleciony element zabawy. A sam teambuilding online też nabierze dodatkowych walorów, jeśli zostanie uzupełniony o elementy edukacyjne.

Dzięki pozycjom z oferty Pracowni Gier Szkoleniowych uczestnicy będą mogli rozwinąć takie umiejętności jak komunikacja, współpraca i mapowanie wiedzy. Naturalnie usługi zostały przystosowane do potrzeb eventów online.

Gry i Zabawy Towarzyskie

Oczywiście integracja online nie musi być niczym spektakularnym. Można też poświęcić pół godziny na zabawy towarzyskie na Zoomie.

Do przeprowadzenia tych gier można kogoś zatrudnić albo wybrać co bardziej wyrywnego członka zespołu.

Parę przykładów zabaw przedstawiam poniżej.

Co Robicie Na Evencie? Będziemy Grać w Grę

Tutaj muszę zauważyć, że na standardowych eventach często zdarzały się proste, oczywiste i przyziemne atrakcje. Mini-turniej siatkówki to na przykład umiarkowana norma.

I skoro na wydarzeniach stacjonarnych można pograć w zwykłe sporty, to dlaczego w ramach integracji online nie można pograć w zwykłe gry? W końcu taki na przykład Overwatch to jeden wielki teambuilding.

Z doświadczenia jednak wiem, że komuś w zarządzie może się nie podobać, że jego pracownicy “się strzelają”. Na szczęście istnieje cała masa gier, które są o wiele bardziej pokojowe.

Moim zdaniem mało co tak uczy współpracy, jak parę wspólnych poziomów w Ogień i Wodę.

Gry Planszowe i Hmm Papierowe Online

Skoro już wspomniałem o zabawach towarzyskich i grach wideo, to w sumie dlaczego nie zaproponować planszówek online?

Kurnik daje możliwość zagrania w szachy, warcaby, go, mahjonga i podróbkę Scrabble (Literaki – mróg, mróg). Do tego jest jeszcze plagiat Monopolly oraz rysowane kalambury.

Idealne rozwiązanie, jeśli szef kazał Wam ogarnąć pomysł na integrację, ale nie chce dać zbyt dużo kasy.

Event Za Pośrednictwem Wirtualnych Awatarów

W drugim odcinku serialu “Black Mirror” bohaterowie często kontaktują się ze sobą za pomocą animowanych awatarów, które przemierzają wirtualną rzeczywistość.

I Avatarland to pomysł na event, który sprawia wrażenie, jakby był lekko inspirowany brytyjską serią. Tworzymy swojego wirtualnego hipka i możemy za jego pośrednictwem zwiedzać, rozmawiać i wchodzić w interakcje na wiele sposobów. Taka gra MMO, której celem jest odbycie konferencji.

Już samo przeniesienie się do konferencyjnego świata może być sporą odmianą po wielu spotkaniach na Zoomie. A jeśli do tego dodamy, że Avatarland ma wbudowane mini gry (na przykład boisko do nogi), to już w ogóle wypas.

P.S. W Avatarlandzie znajdują się też sceny. Z niecierpliwością czekam, aż ktoś zleci mi występ w tej formie.

Event W VR

Teraz pojadę masłem maślanym. Wirtualna Rzeczywistość to już rzeczywistość. Jasne, że nie korzystamy z niej do codziennej obsługi komputera. Ale jednak gry na Oculus Rifta są umiarkowaną normą.

I uwaga, uwaga, istnieje firma, która zajmuje się dostarczaniem tego typu sprzętu na dowóz. Chodzi mianowicie o vigry.pl.

Działa tylko na terenie Krakowa, ale przypuszczam, że w innych miastach też da się coś wymyślić. Co ważniejsze, w ofercie firmy dostępna jest między innymi gra Beat Saber, która posiada tryb multiplayer.

P.S. Jeśli interesują Was atrakcje oparte o VR, AR czy inne nowoczesne bajery, możecie zajrzeć poniżej.

Spektakl Teatralny Online

W sumie wiele teatrów chyba przystosowało się do nowych warunków dosyć gładko. Widzę, że niektóre mają całe repertuary zapełnione spektaklami online.

Zanim zacząłem sprawdzać sytuację z teatrami, byłem też pewien, że przynajmniej część sztuk została dopasowana do nowych warunków. Że zostały wprowadzone dodatkowe metody interakcji z widzami. Że teatry dają publiczności przynajmniej minimalny wkład w show.

Niestety nic bardziej mylnego. Spędziłem trochę czasu na przeglądaniu spektakli interaktywnych, ale wygląda, że nikt ich nie robi (albo że mi się nie udało znaleźć). Niektóre teatry nawet idą w przeciwnym kierunku i zamiast robić faktyczną transmisję na żywo, puszczają o określonej godzinie nagranie (Teatr z playbacku. Hell yeah!)

E-teatr

P.S. Myślę, że zamówienie spektaklu jest spoko pomysłem na imprezę firmową, ale takim raczej mało integracyjnym. Żeby uczestnicy wydarzenia zrobili coś razem, musicie później urządzić klub dyskusyjny (Albo coś.)

Koncerty na Eventy Online

Niektórzy muzycy też przystosowali się do sytuacji w miarę gładkow. ‘Męskie Granie Online‘ zaczęło działać w ciągu niespełna dwóch tygodni od rozpoczęcia lockdownu.

Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z artystami. Jednocześnie koncert online jest najlepszą namiastką, jaką w tym momencie możemy otrzymać. Artyści niejednokrotnie będą grali wiele kilometrów od widzów, ale utwory wykonają jednak specjalnie dla nas. A to też wartość dodana.

Tego typu usługi oferuje między innymi firma Vocart. W jednej z grup na Facebooku jej przedstawiciel napisał:

“VOCART może zapewnić w przystępnych budżetach muzyczne przerywniki online (w czasie rzeczywistym lub nagrane wcześniej) w formie live act (wokal z podkładem), występów akustycznych (wokal + gitara lub/i piano) oraz pełnego składu 100% live – z repertuarem wybranym przez nas lub na podstawie listy życzeń Uczestników : ) Posiadamy pomieszczenia wyposażone w gotową technikę sceniczną (realizacja dźwięku i światła). Posiadamy możliwość rejestracji wideo na własnym sprzęcie oraz zewnętrznych współpracowników od live stream ?

Pokazy Taneczne Online

Skoro można zagrać koncert online, to można też przez sieć zatańczyć. Pokazy taneczne na eventy online oferuje między innymi agencja Queens of The Night. Ma w swojej ofercie szeroki wachlarz kostiumów oraz stylów. I co ważniejsze doświadczenie w w występowaniu za pośrednictwem sieci.

Kolejne zdjęcie poglądowe :)

Lip Dub Online

Przepraszam za złośliwość. Musicie mi wybaczyć. Czasami odnoszę wrażenie, że w integracji firmowej nie jest najważniejsze, żeby się odbyła, ale żeby pokazać, że się odbyła.

Bo te wszystkie punkty, awansy, targety, calle i inne szmery, bajery. Jeśli zależy Wam, żeby w wyniku imprezy powstało coś, czym możecie zaszpanować przed konkurencyjnym oddziałem w Estonii, możecie zorganizować lip dub online.

Co to jest? Odwrotność karaoke. Uczestnicy ruszają ustami do muzyki. A oprócz tego robią inne szalone rzeczy. Tańczą, przebierają się oraz chwalą swoimi unikalnymi umiejętnościami.

Ten pomysł na integrację online podpatrzyłem u Argentum Events. Właśnie do nich musicie się udać po szczegóły.

Jeśli jesteście niepoprawnymi optymistami i zakładacie, że eventy w standardowej formie niedługo wrócą, możecie zajrzeć do tekstu poniżej. Zbiera w jednym miejscu pokazy na wydarzenia firmowe.

Leave a Reply