Ile trwa stand up?

Kolejny post, w którym zajmę się tematyką mocno z czapy. Bo tak naprawdę odpowiedź na pytanie, ile trwa stand up, zależy od konkretnego występu. Widzę jednak zapotrzebowanie na tego typu tekst, więc piszę :)

Zazwyczaj informacje najlepiej sprawdzać u źródła. I tym źródłem powinno być tutaj odpowiednie wydarzenie na Facebooku. W praktyce jednak możemy tam znaleźć wiadomości nie do końca prawdziwe.

Z tego co pamiętam, FB automatycznie ustawia długość każdego eventu na trzy godziny. Część komików nie przestawia czasu (i tym samym wprowadza niektórych widów w błąd).

screenshot z wydarzenia na facebooku
Czas trwania na Facebookowym wydarzeniu znajdziecie w tym miejscu.

Jeśli więc chcecie się dowiedzieć, ile zajmie konkretne show, napiszcie do organizatora. Jest szansa, że Wam odpisze.

A pod spodem w osobnych paragrafach przedstawiam szacowany czas trwania stand-upów, w zależności od ilości komików.

Ile trwa stand up jednego komika?

Jeśli wybieracie się na występ pojedynczego komika, nastawcie się na to, że samo show zajmie godzinę. Plus minus. Mało kto podczas takiej solówki schodzi poniżej sześćdziesięciu minut. Niektórzy razem z bisami dochodzą do osiemdziesięciu.

Niekiedy też przed gwiazdą wieczoru pojawia się support albo open mic. Dodatkowe piętnaście minut. W dalszym ciągu godzina jest jednak czasem, na jaki należy się nastawiać.

Osobną kwestią jest występ na imprezie firmowej lub okolicznościowej. Ja na przykład na wszelkiego rodzaju wydarzenia komercyjne proponuję występ o długości trzydziestu minut. Z tego co wiem, wielu innych komików robi podobnie.

I tutaj całkowicie przy okazji zachęcam do sprawdzenia, kim jestem :)

Nagranie Programu “Bez Święceń”

Kraków, Artefakt Cafe, 22 marca

Hej! To ja – Biskup. Prowadzę tego bloga i postanowiłem na nim zareklamować bardzo ważny dla mnie występ. Jeśli chcesz być obecny podczas nagrania mojego programu…

Ile zarezerwować czasu na występ dwóch stand-uperów?

Godzinę do półtorej. Ponownie nie ma ścisłej reguły :)

Należy liczyć po mniej więcej trzydzieści minut na osobę (występującą, nie na widowni :) Dodatkowe minuty mogą zająć supporty i wejścia prowadzącego.

I tutaj ważna informacja. W wypadku każdego wydarzenia rozrywkowego trzeba nastawiać się na mniej więcej piętnaście minut opóźnienia na starcie. Weźcie to pod uwagę, jeśli po stand-upie chcecie iść na kolację :)

Może Was Zainteresować: Najlepsi polscy stand-uperzy. Ranking oczami widzów.

Ile trwa wielka trasa stand up?

Jeśli komików jest dużo, zazwyczaj grają po piętnaście – dwadzieścia minut.

Ile trwa stand up podczas ośmioosobowej trasy? Należy nastawiać się na co najmniej trzy godziny godziny. Kwadrans na każdego plus wejścia prowadzącego. Plus open mici, supporty i kontrolowane opóźnienie.

Ile trwa open mic?

Open mici organizowane przeze mnie trwają około dwóch godzin razem z obsuwą i przerwą w środku.

U innych prowadzących jest w miarę podobnie.

To jest w sumie drugi tekst, jaki napisałem z myślą o osobach szukających informacji ona temat wydarzeń komediowych. Pierwszy nosi tytuł Jak się ubrać na stand up.

Udzielam odpowiedzi, ale ostrzegam, że jest ona równie bezsensowna co pytanie :)

Jedna myśl w temacie “Ile trwa stand up?”

Leave a Reply