7 konferansjerów kabaretowych, których totalnie polecam

Większość konferansjerów posiada poczucie humoru, a już totalnie wszyscy wymieniają je jako swoją zaletę.

Jest jednak jedna grupa prowadzących, którzy moim zdaniem mją o wiele większe szanse na rozbawienie publiczności. Mówię oczywiście o konferansjerach kabaretowych.

Artyści z tej branży poświęcają lwią część swojego życia na zastanawianie się, co bawi ludzi i dlaczego. Szlifują dowcip na scenach całej Polski. A wraz z praktyką, przychodzi skuteczność.

Na tej liście przedstawiam siedmiu gości, którzy wywodzą się z kabaretu i mają duże doświadczenie w prowadzeniu imprez. Wybierzcie sobie któregoś.

Bardzo ważna informacja. Jestem człowiekiem a nie agencją. Polecam, ale nie sprzedaję. Ze wszystkich wymienionych na liście konferansjerów reprezentuję tylko siebie.

Nie pytajcie mnie o terminy innych wykonawców :)

Na jakich imprezach sprawdzi się konferansjer z kabaretu?

Kiedy dostałem pierwsze zapytanie o pracę na pikniku firmowym, mocno zaskoczyło mnie, że klient oczekuje ode mnie, że będę prowadził biegając po trawie.

Byłem przyzwyczajony do komfortowych warunków ze sceny kabaretowej. Widownia siedzi w rzędach, ja na spokojnie gadam.

I to w takich warunkach moim zdaniem konferansjer kabaretowy będzie mógł w największym stopniu rozwinąć skrzydła.

W takich warunkach może zbudować relację z widownią.

Wielu konferansjerów kabaretowych ma w zanadrzu monologi, rozbudowane anegdoty i inne utwory, które może wpleść w program i tym samym go wzbogacić.

Dla niewtajemniczonych dodam, że takie elementy programu mogą wypaść dosyć blado, kiedy będą odgrywane na trawniku.

No i w końcu siedmiu obiecanych konferansjerów kabaretowych

Przedstawiam Wam krótką listę kabareciarzy, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu imprez. Większość z nich to moi koledzy albo znajomi. Widziałem ich w akcji dziesiątki razy i moim zdaniem naprawdę dają raz.

Niestety za dowód ich umiejętności musi Wam wystarczyć moje słowo. Z jakichś powodów konferansjerzy kabaretowi rzadko zamieszczają w sieci swoje dema (wszyscy pozostali to robią).

Żeby tekst nie był “goły”, przy każdym prowadzącym osadzam skecz z jego repertuaru.

Tomek Biskup

Delikatnie mówiąc nie zawsze występuję z garnkiem na głowie, ale bardzo chciałem zwrócić na siebie Waszą uwagę.

To ja. Autor tego tekstu.

Przez lata występowałem w kabarecie PUK i czysto teoretycznie możecie mnie kojarzyć ze skeczu “Terapia Małżeńska” (nasz jedyny sławny).

Jestem stand uperem i podczas wybranych imprez mogę wzbogacać prowadzenie monologami (spokojnie, mam dużo kawałków bez przekleństw i żartów o kupie).

Często słyszę, że dobrze improwizuję. Zdarza się też, że widzowie wracają na kolejną edycję wydarzenia właśnie ze względu na mnie.

Co prowadzę? Zdarza się, że bankiety i wymienione wyżej pikniki firmowe.

Imprezy artystyczne sprawiają mi jednak o wiele więcej przyjemności i dlatego jestem skłonny prowadzić je za o wieeeeeeeeeeeeeele niższą stawkę.

Aha, mam demo konferansjerskie. Możecie je znaleźć w ofercie powyżej.

Alan Pakosz

Przez lata występował w kabarecie PUK i możecie go kojarzyć że skeczu “Terapia Małżeńska” (ich jedyny sławny).

Spokojnie. Nie mam zamiaru wymieniać w tym tekście samych członków kabaretu PUK. Z pięcio-osobowego składu usługi konferansjerskie oferujemy tylko my dwaj.

Alan jest jedną z niewielu osób, które jednocześnie potrafią być zabawne i bardzo grzeczne.

W tym momencie zajmuje się przede wszystkim improwizacją sceniczną, więc siłą rzeczy tworzenie żartów na poczekaniu jest jego bardzo silnym atutem.

Przykład poniżej.

Kontakt: alanpakosz.pl

Łukasz “Żak” Zaczek

Źródło – fanpage “Łukasz Żak Zaczek”

Wymarzony człowiek większości rekruterów. Młody ale z doświadczeniem.

Żaku zaczął występować na scenie kabaretowej w wieku bodajże szesnastu lat. Dosłownie rzecz ujmując, całe życie zajmuje się rozbawianiem ludzi.

Świetnie rozgrzewa publiczność. Do tego ma wizerunek miłego chłopca w okularach (nawet nie wiecie, jak ten fakt jest istotny dla wielu organizatorów).

Pod spodem możecie obejrzeć go jako pana młodego w skeczu kabaretu Kałąsznikof.

Kontakt: Znajdziecie go na stronie Kabaretu Kałasznikof.

Jarek Marek Sobański

Zdecydowanie najbardziej zwariowany konferansjer na tej liście.

Żywiołowo przeskakuje pomiędzy kolejnymi elementami wydarzenia. Ad hoc wymyśla wysokiej jakości żarty i ubarwia prowadzenie dziesiątkami anegdot.

Możecie go znać z prowadzenia realizacji telewizyjnych – między innymi Kabaretowej Nocy Pod Gwiazdami 2019. Słyszałem też bardzo dobre opinie o Jarku jako prowadzącym imprezy firmowe.

Od lat jest podporą kabaretu Zachodniego (poniżej).

To ten z włosami.

Kontakt: Na stronie kabaretu Zachodni znajdują się dane kontaktowe Jarka. Myślę, że zupełnie śmiało możecie pisać do niego także w sprawie prowadzenia imprez.

Szukacie innych atrakcji na imprezy?

No to może mój stand up?

Oferta Stand Up Comedy

Na tej stronie próbuję sprzedać swoje usługi. Sprawdź, jak mi idzie.

Przemysła “Sasza” Żejmo

Źródło – Wikipedia.

Często bywa opisywany jako mistrz żartów podprogowych.

Coś w tym jest. Widz na imprezie prowadzonej przez Saszkę, stopniowo jest wciągany w jego świat. Po piętnastu minutach publiczność śmieje się non stop, aczkolwiek nie zawsze wie dlaczego.

Przemek jest też dla mnie jednym z symboli konferansjerskiego profesjonalizmu. Kilka lat temu na jednym z letnich festiwali widziałem, jak prowadził dwa wydarzenia jednocześnie, biegając pomiędzy scenami (nałożyły się na siebie ze względu na błąd organizatora).

Saszka jest też jednym z najlepiej prezentujących się konferansjerów na tej liście. Z jakichś powodów przyjemna aparycja nie jest mocną stroną konferansjerów kabaretowych.

Saszka oczywiście gra tutaj Mirka.

Kontakt: Myślę, że najlepiej będzie kontaktować się za pomocą danych na stronie kabaretu Jurki.

Tomasz Jachimek

Tomasz Jachimek to zdecydowanie człowiek wielu talentów. Robił stand up zanim to było modne, śpiewa, komentuje w “Szkle Kontaktowym”, napisał sztukę (“Kolega Mela Gibsona”).

Nie wszyscy pamiętają, że Tomasz Jachimek prowadzi też imprezy. I muszę powiedzieć, że jest jednym z najbardziej błyskotliwych konferansjerów, jakich w życiu widziałem.

Polecam gościa na 200 procent!

Kontakt: tomaszjachimek.pl

Artur Andrus

Źródło – Wikipedia.

Głos znany z Radiowej Trójki. Twarz znana z licznych realizacji telewizyjnych.

Klasa sama w sobie i moim zdaniem crem de la drem wśród polskich konferansjerów. Podczas każdego wejścia urozmaica program bardzo sprawnie podawanymi anegdotami.

Widziałem też, jak Pan Artur podczas konferansjerki śpiewa oraz układa na poczekaniu wiersze (ale nie mogę zagwarantować, że jest to integralna część usługi).

Z jednej strony najbardziej kojarzony jest z imprezami kulturalnymi, a z drugiej sam często opowiada, jak prowadził Wybory Miss Puszczy Białowieskiej. Wszechstronny człowiek :)

Kontakt: Dane kontaktowe podane są na fanpage’u Artura Andrusa.

No i na koniec dorzucę małe coś w charakterze dodatku. W tym momencie dosyć ciężko poprowadzić jakąkolwiek imprezę. W ogóle większość imprez się nie odbywa, a tylko niewielka część przenosi online. I z myślą o tych ostatnich stworzyłem produkt poniżej.

Leave a Reply