7 kabaretów, które totalnie polecam na imprezę firmową

Skoro już weszliście w ten tekst, to zakładam, że szukacie kabaretu na swoją imprezę. Świetnie trafiliście! Tutaj polecam siedem ciekawych grup.

Nie lubię składać obietnic bez pokrycia. Nie będę obiecywał, że rozbawią widownię do łez. Mogę za to napisać, że mnie śmieszą, że są profesjonalistami i… całkiem przy okazji w większości wypadków moimi kolegami. Ufam im i wiem, że przykładają się do swojej pracy.

Bardzo ważny jest też jeden bardzo ważny aspekt. W tekście nie wymieniam kabaretów z pierwszych stron gazet. Nie znajdziecie tu Neonówki, Hrabich czy Moralnego Niepokoju. Przedstawiam za to młodych i ciekawych wykonawców. Większość z nich ma na koncie lata doświadczenia oraz nagrody z ogólnopolskich festiwali.

Lista ciekawych kabaretów na imprezę

Kabaret na imprezę firmową może się okazać naprawdę dobrym pomysłem. Trzeba jednak zadbać o odpowiednie warunki – profesjonalną scenę, widownię ustawioną w rzędach i oczywiście dobór odpowiednich artystów. Tych ostatnich znajdziecie poniżej.

Stand-up z kabaretowym sznytem

Teraz zachowam się jednocześnie bezczelnie i rozsądnie. Bezczelnie – bo w pierwszej kolejności polecę swoje usługi. Rozsądnie – bo to jest mój blog i byłbym naprawdę głupi, gdybym nie korzystał z okazji do polecenia swoich usług.

Nazywam się Tomek Biskup. Gram stand-up, ale całe lata udzielałem się w kabarecie PUK. Mam przygotowany osobny program na wydarzenia firmowe. Bez wulgaryzmów, bez seksu, bez żartów z religii. Poza tym w trakcie występów dużo rozmawiam z gośćmi i sporo improwizuję. To zdecydowanie pomaga w zdobyciu sympatii publiczności.

Fragmenty moich występów możecie obejrzeć na stronie poniżej.

Bardzo ważna informacja. Ze wszystkich artystów wymienionych na liście reprezentuję tylko siebie. Nie piszcie do mnie w sprawie zatrudnienia innych wykonawców :)

Róbmy Swoje – Kabaret z Programem Skrojonym Pod Imprezę Firmową

Róbmy Swoje ma opinię kabaretu lirycznego. Opiera się na dobrze napisanych piosenkach i ciekawych rozwiązaniach scenicznych.

A jednocześnie ma program, który świetnie sprawdzi się na eventach. Jego członkowie swoje wieloletnie doświadczenia z pracy w korporacji przekuli w show “Biuroza”. Opowiada on o teamleaderach, meatingach i nadgodzinach spędzonych w boksie.

W końcu na wielu imprezach firmowych widzowie to właśnie pracownicy biurowi. Humor dotyczący ich życia powinien im się spodobać.

KONTAKT: Na Stronie na FB.

Czołówka Piekła – Kabaret Przyjemnie Absurdalny

Moim zdaniem kabaret absurdalny nieszczególnie nadaje się na imprezę firmową. Tego typu humor wcale nie musi trafić do wszystkich widzów.

Czołówka Piekła to wyjątek. Panowie znaleźli unikalny sposób na wyważenie absurdu i przystępności. Koncepcje skeczy w wielu wypadkach da się zrozumieć od razu, ale drobne smaczki i niesamowite przeskoki myślowe są ukryte pomiędzy słowami – w żartach.

Polecam. Niektóre ich skecze widziałem na żywo po pięć razy i dalej mnie bawią.

KONTAKT: Strona na Facebooku.

Świerszczychrząszcz – Energia w Innowacyjnej Formie

Uwaga! Ten kabaret gra z playbacku. I nie. Nie piosenki. Skecze. Co więcej, w ogóle tego nie ukrywają. Po prostu taki mają pomysł na siebie…

Skecze Świerszczychrząszcza są oparte na ruchu, a trzeba powiedzieć, że panowie ruszają się niewiarygodnie sprawnie. Wszystkie scenki mają dopasowany podkład dźwiękowy (złożony z dźwięków otoczenia oraz dialogów).

Rozwiązanie mocno niestandardowe, ale daje piorunujący efekt.

KONTAKT: Chyba najlepiej przez stronę.

Kabaret Kałasznikof

Świetny duet kabaretowy. Żaku to bardzo dobry tekściarz i konferansjer. Beata z kolei rewelacyjnie tworzy postacie.

Kałasznikofom nie można też odmówić doświadczenia. Jeśli dobrze pamiętam, obydwoje zajmują się kabaretem, od kiedy mieli po naście lat.

Trzeba również podkreślić, że ostatnio szybko idą w górę i coraz częściej pojawiają się w telewizji. Warto wynająć ten kabaret na swoją imprezę firmową już teraz. Niedługo może być mocno rozchwytywany.

KONTAKT: Przez Fanpage.

Grupa OnOnOn – Weterani w Nowej Odsłonie

Kiedyś istniały takie kabarety jak 7 minut po i Inaczej. Spokojnie. Jeśli o nich nie słyszeliście, jest z Wami wszystko w porządku. Były znane głównie w środowisku kabaretowym. Wygrywały festiwale i brylowały na niszowych imprezach.

Rozwiązały się, ale w przyrodzie nic nie ginie. Adam z Siódemek i Mateusz z Inaczej założyli grupę OnOnOn. Krótko mówiąc, mamy tutaj doczynienia z sytuacją, o której marzą korporacyjni rekruterzy. OnOnOn to kabaret młody, ale już z doświadczeniem.

Przy okazji grupa kryje w sobie ogromny potencjał. Adam i Mateusz są świetnymi parodystami. Jak się trochę rozkręcą, może być szał.

KONTAKT: Na Fanpage’u.

A jak – Potęga Czterech Kobiecych Głosów

Kobiety w kabarecie są na wagę złota. Większość grup na naszym rynku nie ma w składzie żadnej pani. I tutaj wkracza kabaret A jak. Tworzą go cztery dziewczyny o dużych zdolnościach aktorskich i niewiarygodnych głosach.

Ja wiem, że co druga grupa na rynku, pisze w bio, że wyróżnia się energię. Ajaki wyróżniają się podwójnie. Mają powera na naprawdę wysokim poziomie. Zawrotne ilości uroku osobistego i świetnie napisane teksty piosenek.

KONTAKT: Przez Fanpage.

I to już jest wszystkie grupy, jakie chciałem dzisiaj polecić. Jeśli jednak interesuje Was kwestia stawek, jakie kabarety biorą za występy, możecie zajrzeć do tekstu poniżej.

Leave a Reply