Memstagram – 14 śmiesznych kont na Insta

Nie ukrywam, że dużo swoich postów piszę pod wyszukiwarki.

I do tego siadam z pewną taką nieśmiałością. Bo jedną z wyższych pozycji na frazę “śmieszne konta na Instagramie” zajmuje Vogule Poland. A to mocni zawodnicy. Zabawni. Z całym legionem fanów.

I na dodatek moja dziewczyna ich uwielbia.

I w związku z powyższym, jak ich przeskoczę, będzie mi trochę głupio a trochę przyjemnie (Niemcy prawdopodobnie mają osobne słowo na takie uczucie. Oni mają dużo dziwnych słów.)

No i pomimo tej niemieckiej emocji, cel jest jednak taki, żeby ich przeskoczyć. Dlatego zabieram dupę w troki i specjalnie dla Was (drodzy użytkownicy Google) montuję listę zawierającą mocne, ciekawe i jednocześnie zabawne konta na Instagramie.

Staram się, żeby lista była różnorodna. Część kont pochodzi z Polski, a część z zza granicy (Ale chill. Żeby zrozumieć ich content, nie trzeba mówić perefekcyjnym angielskim.) Część jest znana, a część pod względem ilości obserwujących szoruje ryjem po dnie.

Zapraszam do czytania.

Moje Konto

Żeby nie było. Wymieniam je, ale oficjalnie znajduje się poza zestawieniem – jako piętnasty element nadprogramowy.

Mam konto na Instagramie. Wrzucam tam żarty ze swojego Facebooka i zdjęcia brzydkiego ryja w ładnych miejscach.

Sprawdźcie sobie. Może coś Was rozbawi.

A teraz już obiecana lista śmieszków.

Celeste Barber

W pisaniu list śmiesznych konta na IG obowiązuje jedna zasada. Każda musi zawierać Celeste Barber. Ortodoksy twierdzą nawet, że powinna figurować na pierwszym miejscu.

Nie chcę, żeby dorwała mnie INSTAZYCJA. Przed Wami Celeste Barber. Nie tłumaczę, kim jest. Ciężko mi uwierzyć, że o niej nie słyszeliście.

Skellie – bardzo szczupła instagramerka

Celeste Barber drze łacha, parodiując posty perfekcyjnych celebrytek.

Skellie robi podobny content, ale trochę inaczej. Pozuje na plaży, prezentuje stylizację, bawi się w jesieniarę.

Szkopuł polega tutaj na tym, że Skellie jest szkieletem. Plastikowym bądź prawdziwym. Ciężko stwierdzić.

Tika – czy ten piesek jest ładny?

Pieski bardzo łatwo wzbudzają śmiech. Zwłaszcza, jeśli mogą poszczycić się niekonwencjaonalną urodą.

Tika to psia modelka z Instagrama. Często występuje w niesamowitych kreacjach. A w niektórych filmikach dzieli się swoimi niezwykle cennymi poradami modowymi.

A może coś dla panów?

Instagram jest do oporu przeładowany modą. I w większości wypadków prezentują ją ludzie tak perfekcyjni, że od jednego spojrzenia na ich kaloryfer można zamknąć się w sobie i wpaść w kompleksy.

No to tutaj coś na kontraście. Profil zbierający najlepsze wdzianka tatusiów.

David Lynch czyta prognozę pogody

To konto jest zabawne głównie ze względu na pomysł.

Reżyser dziwnych filmów postanowił być też dziwny na Instagramie. Na tym profilu David Lynch codziennie czyta prognozę pogody.

I w ogóle nie stara się być creepy. Ale wiecie, to jest David Lynch. Właściwie wszystko co zrobi, samoczynnie wychodzi trochę creepy.

Janina Daily

Janina Daily jest poważną naukowczynią i prezeską polskiego internetu do spraw statystyki.

I oczywiście na swoim Instagramie często wspomina o procentach, słupkach i nauce.

Ale jednocześnie wrzuca posty o życiu, a te opatrzone są długimi opisami na pograniczach strumienia świadomości. Stwierdzam, że statystyka pojawialności żartów jest w nich raczej dobra ;)

Make Life Harder

Prawdopodobnie nie każdy o tym pamięta. Make Live Harder powstało jako parodia bloga Kasi TuskMake Life Easier (o dziwo on istnieje i chyba ma się całkiem nieźle).

MLH przez lata funkcjonowała jako fanpage, ale teraz jego głównym środowiskiem życia jest raczej Instagram.

Znajdziecie tutaj legendarne już poradniki na każdą okazję (w formie karuzel). Ciekawym dodatkiem są relacje. W nich czeka na Was niekończący się strumień najpopularniejszych memów internetu (i śmiesznych zwierzątek).

Transparenty z protestów

Ten profil raczej się nie spodoba miłośnikom Jarosława K. i jego bandy nieszczególnie radosnych popaprańców.

Konto zbiera głównie transparenty z protestów, które odbyły się w drugiej połowie roku 2020. A te… cóż. W większości wypadków sprowadzają się do kreatywnej reinterpretacji hasła “Jebać PIS”.

Przypuszczam jednak, że z czasem zaczną pojawiać się także hasła z innych manifestacji.

KDZ STANDUP

Wykorzystam niewiarygodną siłę swojego bloga, żeby promować znajomych.

Krzysiek też robi stand-up (ciężko się domyślić po nazwie konta), ale jednocześnie jest na tyle pracowity, żeby swój profil na Instagramie zapełniać memami.

Autorskimi. Dobrymi. I w bardzo ciekawych seriach.

Memy prosto z Żabki

Autorka tego konta zrobiła to, o czym marzy właściwie każda marka. Prowadzi profil skupiający się na produktach w taki sposób, że aż chce się klikać.

Przy okazji prawdopodobnie stała się niezwalnialna. Który sklep wyrzuci ekspedientkę z kilkunastoma tysiącami obserwujących?

Do przeglądania pod biurkiem, kiedy szef nie patrzy

Humor rozładowuje traumatyczne przeżycia. Pracowałem w biurze trzy miesiące i czasami te wspomnienia wracają w formie sennych koszmarów.

Jeśli Wy dalej klepiecie biedę w openspace’owych obozach pracy przymusowej, możecie sobie dodać otuchy przeglądając jeden z profili z memami dla ludzi z korpo.

Polecam Korpobiurwa. Nie znam gościa, ale lubię.

Sztuka użartowiona

Sztuczne Fiołki prowadzą przeogromny i bardzo popularny fanpage.

Ich profil na IG jest o wiele mniejszy, a to dziwne. Bo content złożony z klasycznych obrazów opatrzonych komentarzem jest wyjątkowo instafriendly.

Sekcja Gimnastyczna ćwiczy się w sztuce memów

Kolejny profil z memami.

Tym razem element graficzny zapewniają kadry ze starych polskich filmów.

Uwaga! W tym wypadku często potrzebna jest znajomość realiów współczesnej Polski. Więc jeśli ostatnich kilka lat żyliście pod kamieniem albo na przykład w Australii, możecie nie zrozumieć, o co chodzi.

Ale papieża to ty szanuj!

W ogóle nie ukrywam, że to zestawienie zostało zmontowane subiektywnie.

I żeby podkreślić ten fakt, zamieszczam jedno konto, które ma ekstremalnie mało obserwujących,ale jednocześnie je w stu procentach pochwalam i aprobuję.

Papaje, Kryptopapy, nie mające wielkiego sensu memy z papieżem.

I to na obecną chwilę wszystkie śmieszne konta na Instagramie, które chciałem polecić.

Jeśli jednak potrzebujecie więcej contentu do marnowania czasu, możecie zajrzeć do posta, w którym zbieram zabawne kanały na YT.

Oczywiście możecie też dodać w komentarzach lubiane przez siebie zabawne konta z Instagrama. Część z nich z czasem dopiszę do listy.

Leave a Reply