13 śmiesznych kanałów na Youtubie (lolcontent overload!)

Jak rozumiem, zaświtała Wam w głowach myśl, żeby pooglądać śmieszne kanały na YT i w ich poszukiwaniu weszliście w Google. Nie ma problemu. Niosę Wam w darze trzynastu twórców. Niektórzy zabawnie komentują wszechświat, inni wkręcają, a jeszcze inni cóż, robią lolcontent w swojej najbardziej pierwotnej postaci.

Mnie bawią. Czy okażą się zabawni dla Was? Well. We will see.

Przy okazji mam dla Was informację bonusową. Te trzynaście kanałów poniżej jest kluczem do otworzenia skarbca z nieskończoną wręcz ilością treści komediowych. Jak to? A tak to, że jak klikniecie we wszystkie filmiki, algorytm powinien zasypać Was tonami stężonej wideo-beki.

Nie ma za co.

Śmieszne kanały na YT – wybierz coś dla siebie

 1. Rekomendacja numer „zero”
 2. Cyborg – Animowane Memy
 3. Niedorzeczna jazda Dema 3000
 4. Dowcipy od Cichego Wuja
 5. Humor pomroczny Marko Kubisia
 6. Złe Piosenki (i Złe Książki)
 7. Mietczyński obrabia dupę słabym filmom
 8. Zapytaj Beczkę, czyli Gonciarz dalej komentuje
 9. Lekko Stronniczy po reaktywacji
 10. Vogule Poland robi lolcontent w stylu glam
 11. HRejterzy i ich humor głęboko programistyczny
 12. Polityczny trolling Pauliny Macutkiewicz
 13. Wiekopomne Bitwy Rapowe Historii
 14. Jelenie Jaja – Ostatni Pranksterzy Rzeczpospolitej

Rekomendacja numer „zero”

Nie będę ukrywał, że ten post powstał głównie, żeby zwiększyć moje zasięgi na YT. I dlatego właśnie w pierwszej kolejności zaproponuję odwiedzenie mojego kanału.

Oczywiście nie będę się rozwodził nad jakością ani tym bardziej śmiesznością swojego contentu. Powiem tylko, że kręcę głównie filmiki z ciekawostkami, w których regularnie silę się na żarty. Sprawdźcie sobie.

1. Cyborg – Animowane Memy

Moja pierwsza myśl po zetknięciu z tym kanałem brzmiała: Jestem zbyt stary, żeby to oglądać. Jestem zbyt stary, żeby to oglądać.

Moja druga myśl brzmiała: Jestem do cholery jasnej zdecydowanie zbyt stary, żeby to oglądać!

A jednak od czasu do czasu oglądam. Content Cyborga można nazwać animowanymi memami. Postacie z paru kresek przemieszczają się po ekranie do rytmu głosu z syntezatora. Żarty są proste, ale jednak często odkrywcze przez swój brak napinki.

2. Niedorzeczna jazda Dema 3000

Nie ukrywam, że oglądając Cyborga, miałem niedające się odeprzeć skojarzenia z Demem 3000. Jest jednym z dinozaurów polskiego YT i jego treści po raz pierwszy oglądałem lata temu. Też wtedy mignęła mi myśl, że jestem zbyt stary, żeby to oglądać (najwyraźniej po prostu jestem zbyt stary).

Stary, nie stary, nie mogę zaprzeczyć, że znaczna część kanału Dema to beka. Twórca publikuje recenzje, felietony, dubbingi i oczywiście Kuce z Bronksu.

3. Dowcipy od Cichego Wuja

Twórcy często się napinają, żeby ich żarty były autorskie, odkrywcze i oryginalne. Odbiorcy tę kwestię chyba mają tak raczej w dupie.

Wydaje mi się, że czasami chcą obejrzeć coś śmiesznego i nie będzie im zależeć, kto jest odpowiedzialny za tę śmieszność.

I właśnie takie atrakcje oferuje seria Cichyżart. Składają się na nią obiegowe dowcipy opowiedziane po swojemu i z autorską animacją.

P.S. Na ten konkretny kanał trafiłem, kiedy zbierałem materiały do całkowicie innego tekstu. Możecie go sprawdzić.

4. Humor pomroczny Marko Kubisia

Jest szansa, że część z Wa ten kanał włączy i niemal natychmiast wyłączy z myślą: „O nie. Jakieś mroczne smucenie o teoriach spiskowych.”

Well. Marko Kubiś to ciekawy przypadek. Jego filmiki są taką trochę youtubową „Rodziną Adamsów”. Mają na pierwszy rzut oka wydawać się straszne, ale jednak bawią.

Marko opowiada o uprowadzeniach, potworach, duchach koszmarach i wszystkim innym, co przyprawia normalnego obywatela o drgawki. A jednocześnie wtrąca naprawdę fajne żarty. Ja lubię, więc polecam.

5. Złe Piosenki (i Złe Książki)

Obydwie serie są martwe, a ich twórca nie wrzucił nic na kanał od właściwie roku. Ale jednocześnie Złe Piosenki i Złe Książki to moim zdaniem jedne z najśmieszniejszych rzeczy na polskim Youtubie.

Dlatego, chociażbym chciał, to nie mogę ich nie zamieścić. Moje palce przejmują w tym momencie kontrolę nad mózgiem i wklepują ten kanał do zestawienia.

Ale przede wszystkim, o co chodzi mili państwo? Ano w serii Złe Piosenki Paweł Opydo bierze teledyski popowych wykonawców i po nich dosyć brutalnie jedzie.

I to jest seria, która na pewien czas przyniosła Pawłowi youtubową rozpoznawalność (tak, tak wiem, że jest guru podcastów i był sławną blogerką, ale na YT zabłysnął dzięki Złym Piosenkom).

Prze Piosenkamib próbował swoich sił w innym humorystycznym formacie. Złe Książki też są super, ale nie zrobiły aż takiej kariery. Bo wiecie, książki.

6. Mietczyński obrabia dupę słabym filmom

Zabawne kanały na YT często powstają według następującego klucza:

 1. Wybierz sobie dziedzinę artystyczną
 2. Wyszukuj najgorsze paździerze w tej dziedzinie
 3. Jedź po nich, ile fabryka dała

Opydo wyciskał humor z książek i piosenek, a Mietczyński znęca się nad filmami i również książkami (zazwyczaj lekturami).

Na jego kanale znajdziecie omówienia najgorszych produkcji, jakie kiedykolwiek powstały. Jest to zabawne.

7. Zapytaj Beczkę, czyli Gonciarz dalej komentuje

Krzysztof Gonciarz jest jednym z ludzi, którzy chyba zaczęli działać na Youtubie w wieku trzynastu lat. Znaczy, nie mam pojęcia, ile on ma lat w tym momencie, ale wygląda młodo, a widuję go na YT prawie tak długo, jak platforma istnieje.

Oprócz kanału vlogowego, Gonciu dalej prowadzi Zapytaj Beczkę. W niektórych odcinkach komentuje rzeczywistość. W innych czyta żarty wymyślone przez widzów na zadany temat.

8. Lekko Stronniczy po reaktywacji

Lekko Stronniczy to już trzeci przypadek youtubowych dinozaurów na tej liście. Stali się sławni tak gdzieś dziesięć lat temu, a później zrobili przerwę w nadawaniu.

Niedawno wrócili i w duecie komentują rzeczywistość przez pięć z siedmiu dni w tygodniu.

Swoją drogą panowie z LSa przyjmują inspiracje do swoich filmików mailem. Możecie im coś podrzucić:

zapytajlekkostronniczych@gmail.com

9. Vogule Poland robi lolcontent w stylu glam

Drugi kanał w formie niezobowiązującego podcastu. Prowadzący korzystają z formatu prasówki i za jego pośrednictwem kpią z celebrytów, ich Instagramów i ich życia.

P.S. Polecam ten kanał jako lek na homofobię.

10. HRejterzy i ich humor głęboko programistyczny

W pierwszym momencie miałem nie zamieszczać tego kanału w zestawieniu. Zdawało mi się, że jest zbyt rozpoznawalny i że nie ma sensu. Przejrzałem jednak inne teksty, które prezentują śmieszne kanały na YT.

Nikt inny nie wspomniał o HRejterach, więc stwierdziłem, że nie są wcale aż tak znani.

Musicie tych panów poznać. Kręcą skecze z życia programisty, ale jakimś cudem są one zabawne również dla ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z klepaniem kodu (patrz ja).

11. Polityczny trolling Pauliny Macutkiewicz

Czy to zestawienie mogłoby być pełne bez umiarkowanego trollingu?

Moim zdaniem nie. I dlatego podrzucam kanał Ewy Stasiewicz. Parę lat temu zabłysnęła jako kandydatka na burmistrza (postać Pauliny Macutkiewicz). Nagrała ewidentny filmik humorystyczny, ale zadziwiająco dużo ludzi łyknęło, że jest prawdziwy.

Kanał jest prowadzony okazjonalnie, ale właściwie przed każdymi wyborami pojawiają się tam nowe filmiki z panią Pauliną Macutkiewicz w roli głównej. Od czasu do czasu zobaczycie tam też inne skecze albo stand-up Ewy.

12. Wiekopomne Bitwy Rapowe Historii

Nazwa kanału w tytule nagłówka. Brzmi do dupy, nieprawdaż?

Macie stuprocentową rację. Ale po angielsku prezentuje się o wiele lepiej – Epic Rap Battles of History. Jest to jedna z najzabawniejszych rzeczy, jakie w życiu widziałem i całkiem naturalną koleją rzeczy jeden z moich ulubionych kanałów.

W dużym skrócie. Ekipa nagrywa pojedynki rapowe pomiędzy znanymi postaciami z historii, literatury, filmu.

Przy okazji chłopaki mają osobny kanał z polskimi napisami wgranymi na twardo, więc nie musicie się obawiać, że nie złapiecie, o co chodzi.

P.S. Wiem, że Szparagi przez jakiś czas robiły podobną serię, ale ERB zdecydowanie i kategorycznie byli pierwsi.

13. Jelenie Jaja – Ostatni Pranksterzy Rzeczpospolitej

Pamiętam taki czas, że pranki rządziły polskim Youtubem. Właściwie każdy, kto zaczynał, planował wkręcać ludzi na potęgę. A dziś… doszło do takich czasów, że już nawet Wardęga pranków nie kręci.

I chyba ostatnim dużym, polskim kanałem opartym na wkręcaniu ludzi są Jelenia Jaja. Muszę przyznać, że mają ciekawe pomysły i jednocześnie zachowują dosyć zdrową równowagę pomiędzy przeginaniem i uprzejmością wobec wkręcanych.

I to już wszystkie śmieszne kanały na YT, które chciałem Wam przedstawić. A jeśli macie ochotę pośmiać się z czegoś innego, to zapraszam do zestawienia zabawnych stron internetowych. Znajdziecie w nim takie cuda jak symulator hakowania, hipnotyczną glizdę i oczywiście zestawienie kotków, które wyglądają jak Hitler.

P.S. Tak jak napisałem na początku. Po kliknięciu we wszystkie filmiki w tym tekście algorytm najprawdopodobniej zacznie Was bombardować treściami z kolejnych zabawnych kanałów.

Jeśli Wam się chce, to wrzućcie co ciekawsze przypadki w komentarzach.

Leave a Reply