Gdzie znajdę cennik kabaretów? – Sprawdź Stawki Artystów

Lupa dokładnie oglądająca banknot. Dodatkowo pojawia się napis "cennik kabaretów".

Z góry muszę odpowiedzieć na pytanie z tytułu. Coś takiego jak cennik kabaretów nie istnieje. Nie ma publicznego spisu stawek komików. Aby poznać konkretne kwoty, należy zwrócić się do menadżera wykonawcy.

I tutaj BARDZO WAŻNA INFORMACJA!!! To że dany agent wpisał kabaret do swojej oferty, bynajmniej nie oznacza, że jest jego menadżerem! To popularna taktyka w branży rozrywkowej. Wszyscy dodają na stronę wszystkich, a następnie sami dzwonią do właściwej osoby.

Nie należy chyba dodawać, że każdy kolejny pośrednik dolicza swoją gażę. Mistrzowie potrafią kwotę bazową nawet podwoić lub potroić. I nie jest to moim zdaniem oszustwo. To po prostu kapitalizm….

Show Online na te nietypowe czasy

Jeśli szukacie kabaretu w tych nietypowych czasach, to znaczy, że możecie być zainteresowani występem komediowym online. Propozycję zamieszczam pod spodem :)

Już. Zareklamowałem się. W dalszej części tekstu będą już tylko realne i rzetelne informacje na temat cen za wynajem komików.

Ile kosztuje wynajęcie kabaretu?

Wiele agencji ma na swojej stronie rubrykę podpisaną cennik kabaretów. W większości wypadków nie jest to jednak spis stawek w tradycyjnym znaczeniu. Po kliknięciu zostaniemy zaproszeni do kontaktu.

Niekiedy pojawi się strona zabezpieczona hasłem (przypuszczam, że mają do niej dostęp stali klienci i współpracownicy). Dlatego właśnie ciężko dowiedzieć się, ile kosztuje wynajęcie kabaretu.

Podawanie konkretnych kwot za czyjś występ to śliska sprawa. Dlatego w tym wpisie będę operował jedynie stawkami orientacyjnymi. Wynajęcie mało znanej grupy na imprezę firmową lub dajmy na to dni miasta, waha się pomiędzy TRZY A SZEŚĆ TYSIĘCY.

CENY ZA WYNAJEM ZNANYCH KABARETÓW POTRAFIĄ SIĘGAĆ DZIESIĄTEK TYSIĘCY ZŁOTYCH. Zachęcam do przeczytania tekstu na ten temat zamieszczonego na WP. Znajduje się on w plotkarskiej części serwisu, ale podawane tam kwoty mniej więcej zgadzają się z tymi, jakie znam z rozmów w kuluarach :)

Ile kosztuje występ kabaretowego solisty?

Już nawet nieznani soliści oczekują za tego typu wydarzenia około DWÓCH TYSIĘCY ZŁOTYCH. Jeśli porównamy tę kwotę ze stawkami grup, może wydawać się duża. Pamiętajmy jednak, że zagranie występu w pojedynkę to spory wysiłek i duży wydatek energetyczny.

O to czy stand up jest formą kabaretu można by się bardzo długo kłócić. Jedno jest pewne – to forma pokrewna i ma ten sam cel – rozbawienie widowni. Stand-uperzy stanowią też najbardziej liczną grupę wśród komediowych solistów.

Oferta Stand Up Comedy

Na tej stronie próbuję sprzedać swoje usługi. Sprawdź, jak mi idzie.

Ważne! – różnice w cenach

Pamiętać należy o jednym. Bardzo wysokie są ceny bazowe. Wielu wykonawców decyduje się jednak na oferowanie zauważalnych zniżek na imprezy artystyczne. Krótko mówiąc, jeśli organizujesz kabareton w domu kultury, z dużym prawdopodobieństwem usłyszysz niższą kwotę niż w przypadku imprezy firmowej czy na przykład Dni Miasta Ostrzeszów.

Po prostu w zamkniętych salach, na wydarzeniach biletowanych gra się łatwiej i co za tym idzie, przyjemniej.

I TUTAJ Z KOLEI BARDZO WAŻNA PRZESTROGA. Żyjemy w Polsce i na pewno części organizatorów przyjdzie do głowy przedstawienie imprezy firmowej jako artystycznej. Lepiej z góry odpuścić ten pomysł :) Wykonawcy z reguły nie są głupi, a menadżerowie, to już w ogóle cwaniaki na piętnaście fajerek. Przysłowiowo mówiąc, z daleka wyczują przekręt nosem.

Skoro organizujecie imprezy, to może szukacie konfernsjera?

Obczajcie moją ofertę prowadzenia imprez.

Zadzwoń do menadżera, aby poznać cennik kabaretów

Aby dowiedzieć się, ile kosztuje wynajęcie kabaretu, należy wejść na jego stronę i odezwać się do osoby podanej tam jako menadżer. W ten sposób mamy szansę usłyszeć najniższą kwotę – bez prowizji pośredników. Ceny nie widnieją publicznie.

Między innymi dlatego, że nie do końca są stałe. Menadżer dokona personalnej wyceny biorąc pod uwagę kilka czynników – między innymi rodzaj imprezy (patrz akapit powyżej) oraz to czy kabaret akurat gra gdzieś w okolicy.

Trzeba też wspomnieć, że słowo menadżer jest tutaj dosyć mocno umowne. W przypadku mało znanych kabaretów, tak naprawdę któryś z jego członków negocjuje stawki. Niekiedy za to zadanie jest odpowiedzialnych dwóch lub trzech członków grupy (kilka numerów na stronie).

Bardziej znane kabarety dzielą między siebie agentów, a tylko największe gwiazdy mają “kogoś na wyłączność”. Ten ktoś jednak też zazwyczaj ma bardzo dużo na głowie.

Sedno paragrafu jest takie, że nie należy się przejmować, jeśli osoba podawana przez kabaret jako kontakt, nie odbiera. Oddzwoni, tak szybko, jak będzie mogła :)

Jeśli akurat organizujecie imprezę firmową online, może Was zainteresować też paragraf poniżej